Překotný vývoj: o místo v F1 nyní vážně bojuje americký pilot F2 Logan Sargean

Evropská část formule 1 skončila a s tím se finalizují poslední přestupové tahy. Témat je více než dost a Williams nyní přišel s dalším příběhem, který je třeba sledovat. Do formule 1 by se příští rok mohl dostat pilot F2 Logan Sargeant, pokud vyjdou jisté scénáře…

Štítky: Jost Capito Williams Zveřejněno 18. 09 2022 — Vašek Štěpánek

Po Velké ceně Itálie je hlavní prioritou Williamsu Nyck de Vries, který nahradil Alexe Albona a ve svém debutu dokázal vyjet hned dva body. Šéf stáje z Grove Jost Capito už v podstatě potvrdil, že Williams čeká jen na to, jestli jim na nabídku samotný de Vries kývne.

Nizozemec se s velkou pravděpodobností příští rok na startovním roštu objeví, jen je otázkou, v jakém týmu. O de Vriese rapidně stoupl zájem a nyní se spekuluje o třech týmech – Alpine, AlphaTauri a právě Williams.

S francouzským týmem má šampion formule E testovat na konci měsíce. Nyní ale vyšlo najevo velké překvapení – de Vries byl v Rakousku navštívit Helmuta Marka, se kterým se údajně domluvil na smlouvě, která bude platná od příštího roku.

Nizozemec by tak osvobodil Pierra Gaslyho, který by mohl přejít do Alpinu. De Vries by pak měl solidní vyhlídky i na sedačku v Red Bullu po boxu Maxe Verstappena, pokud by ve stáji z Faenzy přesvědčil stejně jako u Williamsu.

Pokud by tato situace nastala, kde půjde do Williamsu? Jistě, stále můžeme počítat s Latifim, ale podle vyjádření vedení týmu není velká šance, že by si Kanaďan své místo udržel také pro příští rok. Ve hře jsou tak dvě jména.

Preferovanou volnou je americký pilot ve formuli 2 a junior Williamsu Logan Sargeant. Ten si nyní drží třetí místo v šampionátu jezdců, a pokud na něm zůstane i po posledním víkendu v Abu Dhabí, bude mít i dostatečný počet bodů pro zisk superlicence.

Pokud se de Vries skutečně rozhodne pro jiný tým než Williams a Sargeant získá požadovaný počet bodů, je velmi pravděpodobné, že se stáj z Grove pokusí jednat právě s Američanem. Ve hře je ale i scénář, že Sargeant v šampionátu propadne a superlicenci nezíská.

Co potom? Zajímavým hráčem by mohl být Antonio Giovinazzi, který je se sedačkou v F1 pro příští rok skloňován čím dál častěji. Ital a bývalý pilot Alfy Romeo je ale spojován s Haasem, se kterým navíc na Monze absolvoval první trénink a další následuje v USA.

Šéf Williamsu Jost Capito věří Sargeantovi a je mladý závodník je podle Němce připraven na formuli 1. Jedinou překážkou může být právě již zmíněná superlicence, na kterou doplatil další Američan Colton Herta.