Poskakování je u Mercedesu tak silné, že poškozuje jeho formule

Hlavní téma letošních předsezonních testů byl staronový jev související s novými pravidly: poskakování vozů na rovinkách, která vzniká v důsledku ztráty a posléze opětovného získání přítlaku. Nejvíce tímto negativním jevem trpí Mercedes, jehož vůz se dokonce „sebepoškozuje“.

Štítky: Mercedes Toto Wolff Zveřejněno 22. 04 2022 — Lukáš Štěrovský

Prozradil to šéf Stříbrných šípů Toto Wolff po úvodním tréninku na Imole. „Georgeovo auto poskakovalo tak moc, že se zlomila tyč na podlaze,“ posteskl si Wolff. Tím má na mysli speciální tyč, která spojuje karoserii s podlahou a zabraňuje jejímu prohýbání.

„Nedá se s tím jezdit, jezdci musí na rovince ubírat,“ popsal Wolff, jak moc extrémní poskakování mercedesů v Imole je. „Piloti jsou trénování, ale něco takového jsem v životě nezažil.“

Přesto se Wolff domnívá, že až tým vyřeší potíže s letošním modelem W13, může bojovat i o vítězství. „Pokud se nám podaří odhalit potenciál v autě, myslím, že můžeme bojovat i o šampionát,“ upřesňuje. „Zatím se to jeví nereálně, ale postupně na tom pracujeme a snažíme se auto pochopit.“

Podle šéfa Mercedesu tým neúspěšné období může naopak ještě posílit. „Samozřejmě, teď je to bolestivé. Když vidím naše auto o pět sekund na kolo pomalejší, mám chuť se uškrtit. Ale ve skutečnosti si tu výzvu užívám a baví mě, že jsme nezačali dobře, protože z dlouhodobého hlediska nám to pomůže,“ věří Toto Wolff.