Verstappena v Austrálii zradila důkladně testovaná součástka

Šéf Red Bull Christian Horner uvedl, co přesně stálo za Verstappenovým odstoupením ve Velké ceně Austrálie, kde by pravděpodobně dojel druhý. Na vině má být součástka, která byla důkladně testována a měla na kontě přes deset tisíc kilometrů.

Štítky: Christian Horner Max Verstappen Red Bull Sergio Pérez Zveřejněno 22. 04 2022 — Vašek Štěpánek

Úřadující šampion Max Verstappen musel v Austrálii odstoupit ze závodu. Pro Nizozemce to bylo už podruhé v letošní sezoně, kdy neviděl cíl, a to se zatím uskutečnily jen tři závody. Šéf Red Bullu přiznal, že na vině je součástka, která za sebou měla mnoho úspěšných testů.

„Naši kolegové z HRC (Honda Racing Corporation) objevili problém, který jsme snad pro další závody úspěšně vyřešili, upřímně tomu věřím. Šlo o velmi smolný okamžik, zradila nás část, která byla důkladně testována.

Myslím, že za sebou tato součástka měla několik úspěšných testů a najeli jsme s ní přes deset tisíc kilometrů… byla to prostě smůla. Bohužel jsme si ji vybrali na špatném místě a ve velmi špatnou chvíli,“ lituje Christian Horner.

Odstoupení Maxe Verstappena ze závodu v Austrálii představovalo už třetí předčasný konec rudých býků ve Velké ceně. V Bahrajnu odstoupily oba monoposty, a tak stáj z Milton Keynes dokončila jen 50 % možného, a to je velmi špatné.

„Co nám dává naději je to, že jsme byli schopni pokaždé identifikovat problém a do dalšího závodu jsme jej odstranili. Snad už nás žádná překvapení nečekají. Samozřejmě se může stát něco nepředvídatelného, to nejhorší už jsme ale snad překonali,“ doufá šéf Red Bullu.

Druhý pilot rudých býků Sergio Pérez dodal, že jeho tým také tvrdě pracuje na zlepšení situace s pneumatikami. Red Bull evidentně gumy spotřebovává mnohem rychleji než konkurence u Ferrari, čehož jsme si mohli všimnout zejména v Austrálii.

V Albert Parku Red Bull startoval na měkké sadě gum a už po pár kolech měli jeho jezdci nemalé problémy jezdit dobré časy. Na pneumatiky si stěžoval i právě Pérez, který je vnímán jako jeden z nejlepších jezdců, co se správy o gumy týče.