Konec kariéry? Vettel se rozhodne podle formy Aston Martinu

Německý závodník nezažívá povedený úvod sezony 2022. Po prodělaném covidu vynechal dva závody, v Austrálii se s pomalým AMR22 vyloženě trápil. I proto fanoušky tak trochu vyděsilo jeho prohlášení o tom, že rozhodnutí o pokračování kariéry i příští rok Sebastian Vettel učiní na základě formy Aston Martinu.

Štítky: Aston Martin Sebastian Vettel Zveřejněno 22. 04 2022 — Lukáš Štěrovský

Němec, který aktuálně kroutí druhou sezonu u britského týmu, je bez kontraktu na příští rok. Ve 34 letech je tak na spadnutí i možný konec kariéry, jak ostatně sám přiznává. „Momentálně nevím, co bude, není to žádné tajemství. Záleží na tom, jak dopadne letošní sezona, od toho se moje rozhodnutí bude odvíjet.

Čas ukáže. V tuto chvíli se soustředíme na přítomnost a na horu, která je před námi a kterou se snažíme zdolat. To určitě nezvládneme ani za den, ani za měsíc. Zvolíme si ale vhodnou cestu pro výstup, což určí další tři čtyři roky – proto cítím, že je opravdu důležité se na to zaměřit, vyžaduje to veškerou pozornost.

Jednoho dne ale ta cesta skončí a začne jiná – ať už bude jakákoliv,“ nastiňuje možný konec kariéry. Přesto ale nechce současný rok odepsat, touha zlepšovat se je vysoká. „Víte, zažil jsem úžasných 15 sezon a byl jsem v pozici, kdy jsem mohl vyhrávat šampionáty.

Když v této pozici nejste, musíte si najít jiný druh motivace. Ale nakonec stejně zatoužíte po tom vyhrávat, taková je povaha tohoto sportu. Tým roste a vypadá to slibně, čas ukáže. Vývoj bude jedním z klíčových prvků, které budu sledovat, abych zjistil, jak to vypadá do budoucna.

Nejsem totiž úplně starý,“ odmítá Vettel. „Fyzicky bych dal ještě hodně let, to vůbec není problém. Ale cílem je vyhrávat a bojovat o stupně vítězů, k čemuž teď máme hodně daleko. Máme před sebou spoustu práce, což je ale vzrušující – znát svoji pozici a dělat krůčky určující budoucnost,“ přemítá Němec.