Porazit Mercedes bude pro Ferrari velmi těžké

Namísto souboje o vítězství Ferrari očekává, že v Brazílii spíše bude bojovat o pozici druhého nejlepšího týmu s Red Bullem. Mercedes má totiž na čele výraznější náskok.

Štítky: Ferrari GP Brazílie Zveřejněno 10. 11 2017 — Lukáš Štěrovský

Mercedes ovládl oba páteční tréninky, přičemž Lewis Hamilton v obou případech porazil Valtteriho Bottase. Přestože se konkurence ve druhém tréninku Stříbrným šípům přiblížila, ztráta dvou (Ricciardo) a tří desetin sekundy (Vettel) znamená na tak krátkém okruhu, jakým Interlagos je, výrazný problém. Toho si je vědom právě pilot Ferrari.

„Mercedes vypadá velmi silně, takže myslím, že bude trochu vpředu s oběma jezdci. Podle mého to bude velmi těsné mezi námi a Red Bullem,“ předpovídá Sebastian Vettel. „Myslím, že můžeme ještě v klidu vylepšit vyvážení, což nám pomůže, ale bude těžké porazit Mercedes. Vážně se jeví jako velmi, velmi rychlý na všech pneumatikách a za všech podmínek.

Jinak bylo hezké zajet dnes tolik kol, byl jsem víc na dráze než v boxech, takže jsem si to užil,“ doplnil Sebastian Vettel, kterého ještě čeká boj s Valtterim Bottasem o druhé místo v průběžném pořadí mistrovství světa.

A jak hodnotil volné tréninky Kimi Räikkönen? „Je to jen pátek. Jako vždy budeme zkoušet odlišné věci, ze kterých se zkusíme poučit. Pneumatiky zde budou hrát klíčovou roli, výkon bude záviset na tom, jak moc vydrží a jak budou fungovat. Na začátku mého stintu jsem cítil vibrace, ale to je vlastně celkem normální, občas se to stává. Nevíme, jaké budou teploty ve zbytku víkendu, ale to stejně nezměníme a bude to stejné pro všechny,“ je si vědom finský závodník.

Diskuse k článku

Napsat komentář