Rychlostí Mercedesu jsou zaskočeni i piloti Red Bullu

Zdá se, že v Brazílii se vše vrátilo do starých kolejí a Mercedes dominuje. Ani u Ferrari ani u Red Bullu si totiž nejsou jistí, že tempu Stříbrných šípů budou v závodě stačit.

Štítky: GP Brazílie Red Bull Zveřejněno 10. 11 2017 — Lukáš Štěrovský

Podobně jako třeba Sebastian Vettel i Daniel Ricciardo je zaskočen rychlostí Mercedesu. „Mercedes je vážně rychlý s plnou nádrží. My vypadáme dobře s malým množstvím paliva, ale oni s větším, takže si myslím, že s menším množstvím se ještě zítra zlepší. Pokud se porovnáme s Ferrari, není to tak zlé. Mercedes ale má teď o něco lepší tempo než ostatní.

Auto se chovalo relativně dobře, takže v noci změníme jen pár drobností, nic velkého. Momentálně bojujeme s Ferrari,“ tvrdí Australan, který na startu klesne o deset míst za předčasnou výměnu MGU-H.

Ani Max Verstappen si není jistý tím, že by v Interlagosu mohl bojovat o vítězství. „Vážně nevím. Myslím, že Mercedes je rychlý, ale pokud se dokážeme zlepšit, pak s ním třeba budeme moci bojovat. Posledních pár závodů je naše auto rozhodně nejrychlejší. Potřebujeme jen větší maximální rychlost, jinak auto jako takové je dost dobré.

Hlavně na měkké sadě se zdá, že je Mercedes velmi rychlý. Víme, že obvykle jeho vozy celkem zatěžují pneumatiky, takže proto jim možná v Brazílii fungují dobře měkké sady, rychleji je přimějí fungovat,“ říká Max Verstappen.

Diskuse k článku

Napsat komentář