Hamiltona trápí jen malá výdrž pneumatik, Bottase nastavení vozu

Vcelku povedený program mají za sebou jezdci Mercedesu. Ty po pátku v Brazílii trápí jen drobnosti, navíc v prvním tréninku tým už začal s testováním částí na příští rok.

Štítky: GP Brazílie Mercedes Zveřejněno 10. 11 2017 — Lukáš Štěrovský

Po zajetí nejrychlejšího času v obou trénincích pochopitelně Lewis Hamilton neměl důvod k tomu, aby nebyl nadšený. „Byl to dobrý den. Vrátit se na takovou trať s o tolik rychlejšími vozy oproti loňsku, to bylo skutečně vzrušující,“ popisoval Brit. „Je to fyzicky více náročné, což je skvělé, dnes navíc bylo velké vedro.

Vyzkoušeli jsme dlouhé i kratší stinty. Bohužel pneumatiky nevydrží moc dlouho, takže při krátkém výjezdu máte jen jedno nebo dvě kola. Celkově jsme si prošli tím, co bylo třeba udělat. Jsme ve slušné pozici, ale i tak myslím, že to bude těsné,“ dodal Lewis Hamilton.

Zlepšený výkon předvedl také Valtteri Bottas, který skončil dvakrát druhý. „V prvním tréninku jsme dělali nějaké testy aerodynamiky. Zkoumáme, co bychom příští rok mohli zlepšit, a teď máme nějaká data, která můžeme analyzovat.

Jinak si myslím, že obě auta na dlouhých i krátkých výjezdech vypadala pozitivně, takže pro nás jako tým je to dobrý start do víkendu. Jen se trochu trápíme se správným nastavením auta v jednotlivých zatáčkách. I tak jsem si ale okruh užil a těším se na zbytek víkendu,“ sdělil Fin.

Diskuse k článku

Napsat komentář