Podporoval Mattia Binnotu. Nyní ředitel Ferrari Louis Camilleri rezignoval

Výkonný ředitel Ferrari Louis Camilleri skončil. Údajně z osobních důvodů. A to okamžitě. Stalo se tak ve stejný den, když šéf sportovní divize Ferrari a týmu F1 Mattia Binotto odjel údajně kvůli zdravotním důvodům domů a posledního závodu sezony se nezúčastní.

Štítky: Ferrari Louis Camilleri Zveřejněno 11. 12 2020 — Tomáš Richtr

Louis Camilleri, narozený v egyptské Alexandrii maltézské rodině, zaujal roli výkonného ředitele Ferrari krátce před nečekaně zesnulým Sergiem Marchionnem, který před tím nahradil duchovního otce největšího úspěchu Ferrari ve formuli 1, Lucu di Montezemola.

Před tím Camilleri zastupoval dlouholetého partnera Ferrari, Philip Morris International. Mluví plynně anglicky, francouzsky, italsky, arabsky, maltézsky a také německy.

Marchionneho pozici po jeho zesnutí převzal John Elkann, Američan s italskými kořeny narozený v New Yorku, který brzy začal pracovat pro italskou dynastii Agnelliů, skutečných majitelů Ferrari a Fiatu. Právě on do rodiny v roce 2004 přivedl Marchionneho.

John Elkann a Louis Camilleri se tak nedávno stali nejdůležitějšími muži ve Ferrari a jeho programu F1. Právě oni rozhodli o odsunu šéfa Scuderie Maurizia Arrivabeneho (i když si byl chybnou volbou manažera Philip Morris vědom už i Marchionne před svým zesnutím). A právě oni rozhodli o povýšení současně kritizovaného šéfa Scuderie Mattia Binotty. Camilleri je velkým podporovatelem Binotty, který ze zdravotních důvodů z Bahrajnu místo do Abú Dhabi, dějiště posledního závodu letošní sezony, odjel domů.

Nejvyšším bossem Ferrari se nyní na nějakou dobu stane John Elkann, pracující pro dynastii Agnelliů, kterou zahájil italský podnikatel Giovanni Agnelli, jeden ze zakladatelů Fabbrica Italiana di Automobili Torino (FIAT).

Zpráva o Camilleriho okamžité rezignaci je vnímína jako šokující a v dalších dnech a týdnech bude nepochybně podrobena rozborům a analýzám.

Ferrari přiznalo využívání šedých zón při výkladu pravidel pro motory