Carlos Sainz se loučí s parťákem Norrisem – byla to ‚b’romance

Bromance, čili přátelství dvou mužů tak intenzivní, že se mu může rovnat snad jen bratrský vztah. Přesně tak je označováno působení dvojice Carlos Sainz – Lando Norris u McLarenu. Po dvou letech ale skončí.

Štítky: Carlos Sainz Lando Norris McLaren Zveřejněno 11. 12 2020 — Lukáš Štěrovský

V Abú Dhabi totiž Sainz odjede poslední závod před přestupem k Ferrari, kde utvoří novou dvojici s Charlesem Leclerkem. Lando Norris si bude zvykat na Daniela Ricciarda. A tak není divu, že oba zavzpomínali na své začátky ve Wokingu v roce 2019.

„Carlose jsem předtím, než jsme se stali týmovými kolegy, neznal. Samozřejmě jsem věděl, kdo to je, ale nikdy jsme spolu nemluvili. Takže jsem do toho šel s velmi málo informacemi. Stali jsme se ale dobrými kolegy na trati i mimo ni a taky pěkně zapálenými konkurenty,“ popisuje Norris.

„Myslím, že jeden na druhého dost agresivně tlačíme – akorát se to ukazuje jinak, než na co jste od ostatních jezdců zvyklí. Chceme se navzájem porážet, to zbožňujeme víc než cokoliv jiného… ale myslím, že to nijak nepřevádíme v něco horší, než co to musí být,“ popisuje člen dua, které pro McLaren získalo první stupně vítězů od roku 2014 a pak ještě dvakrát tento úspěch zopakovalo.

„Bylo to přirozené od prvního dne, co jsem Landa potkal,“ vzpomíná zase Sainz. „Hned jsme si dobře rozuměli, navíc v situaci, kdy jsme oba byli konkurenceschopní. Současně k sobě ale máme respekt a snažíme se užívat si formuli 1.

Vycházel jsem dobře se všemi svými kolegy. Samozřejmě Lando je výjimečný a nečekám něco takového pokaždé, když budu mít nového kolegu, že se z něj stane nový Lando. Ale budu dobře vycházet i s Charlesem, máme dobré vztahy a hodně spolu telefonujeme, takže by to mělo být v pořádku,“ ujišťuje Španěl.