Pocity jezdců Ferrari: Zmar na straně jedné, obtíže a úleva na té druhé

Sebastian Vettel získal své šesté vítězství pro Ferrari navzdory problémům s řízením. Zatím nikdo netuší, proč auto „táhlo“ k jedné straně.

Štítky: Ferrari GP Maďarska Kimi Räikkönen Sebastian Vettel Zveřejněno 30. 07 2017 — Josef Nekvinda

Návrat snů. Asi tak by se dal dvěma slovy shrnout příběh Ferrari, které v maďarském Hungarogingu zasadilo tvrdý direkt všem pochybovačům. Ziskem takzvaného double navíc zcela jistě přidělalo vrásky Mercedesu, na něhož po dnešku ztrácí pouhých 39 bodů v Poháru konstruktérů. Před letní přestávkou cenný doping. O to víc, že se vítězství nerodilo lehce už od samého počátku.

Vítězný Sebastian Vettel po pár odjetých kolech závodu totiž zaznamenal na svém voze problém. Auto se takříkajíc stáčelo doleva. Své výhodné postavení na startu udržel a vybudoval si i mírný náskok, jenže ten se v důsledku těchto potíží začal smršťovat. K jeho duhu měl štěstí, že za sebou v tu chvíli měl kolegu Räikkönena.

„Byl to vážně těžký závod. Možná to tak nevypadalo, ale pár kol po zajetí safety caru jsem měl plné ruce práce. Něco bylo špatně a nevím proč. Volant začal táhnout ke straně a zdálo se, že se to zhoršuje. Abych se pokusil zachránit auto, držel jsem se dál od obrubníků. Nebylo to snadné a zcela jistě to nepomohlo ani Kimimu, který pochopitelně mohl jet rychleji, protože já jsem byl mimo tempo.

Budeme se na to muset podívat, ale abych byl upřímný, teď na tom nezáleží, protože jsme vyhráli. Je to divný pocit, když jedete po rovince a auto nedrží v rovině, neboť řízení táhlo doleva. Zatáčky na pravou stranu byly v pohodě, ale na ty doleva, na ty si musíte zvyknout. Po tomhle závodě si jsem jistý, že musí být nějaký důvod, proč je volant rovně, a ne posunutý na jednu stranu,“ prohlašoval už se smíchem vítěz závodu ke svému problému s řízením.

To Kimi Räikkönen byl se svým autem nadmíru spokojen. Ale… lamentoval nad chybami v kvalifikaci, které jej stály postavení na pole position a také nad rozhodnutím týmu, jenž jej před Sebastiana Vettela nepustil. Jeho frustrace skrze rádiovou komunikaci byla obrovská.

„Samozřejmě jsme tu měl skvělou podporu od fanoušků, kterým jsem bohužel nemohl dopřát vítězství. Máme double jako tým, já dnes měl skvěle připravené auto, ale chyboval jsem v kvalifikaci. Start byl dobrý a pak jsem nechtěl přivolávat problémy, takže jsem 70 kol pronásledoval Seba.

K předjetí je potřeba, aby ten druhý před vámi udělal dost velkou chybu nebo měl nějaký problém. Není snadné předjet a obzvláště pak týmového kolegu, kde musíte dávat větší pozor. Není to ideální, samozřejmě chci vyhrávat, nicméně pro tým skvělý výsledek,“ prohlásil na závěr typickým způsobem Räikkönen.

Diskuse k článku

Napsat komentář