Ricciardo: Verstappen asi nemá rád, když se před něj dostane týmový kolega

Sen o stupních vítězů se Red Bullu rozplynul už ve druhé zatáčce Grand Prix Maďarska, kde kolidovali oba jeho jezdci. Max Verstappen trefil Daniela Ricciarda, který musel ze závodu odstoupit. Nizozemec si za to vysloužil trest deseti vteřin.

Štítky: Daniel Ricciardo GP Maďarska Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 30. 07 2017 — Lukáš Štěrovský

Ricciardo ihned po svém odstoupení jen těžko skrýval frustraci. „Není toho moc co říci. Bylo to, jaké to bylo. Měl jsem dobrý výjezd z první zatáčky. Ve druhé jsem viděl Valtteriho na vnitřku, takže jsem mohl po vnějšku brzdit dále a chránit svoji pozici. Pak přišel náraz. Bylo to amatérské (od Verstappena), slušně řečeno, a jsem z toho frustrovaný.

Myslím, že nemá rád, když se před něj dostane týmový kolega. Měl celý závod na to, aby zkusil napravit chybu ze startu. Ani si nemyslím, že by na to nějak tlačil, takže se na to nemůže vymlouvat. Zkusil jet po vnějšku první zatáčky, to nevyšlo. Takže to, co se ukázalo nejdřív jako dobrý start, bylo nakonec špatné,“ popisuje Australan.

„Viděl mě projet kolem a nejspíš si pomyslel, že to musí napravit. Pak mě trefil. To, o co se snažil, ani nebylo předjetí. Nebylo tam místo, prostě to nemohlo vyjít. Počínal si přehnaně. Já nemohl udělat víc, držel jsem si svoji stopu. Jasně, že dostal penalizaci a to vše kolem, ale to mi závod nevrátí,“ hořekuje Ricciardo.

Verstappen slíbil omluvu

Co je potřeba Nizozemci přičíst k dobru, je skutečnost, že svoji vinu alespoň nijak neskrývá. „Bylo to něco, co samozřejmě nechcete. Myslím, že to začalo v první zatáčce. Start byl dobrý, ale pak mě Bottas zbrzdil a já ztratil rychlost. Ve druhé zatáčce jsme bojovali o pozici, a tak jsem zabrzdil hodně pozdě. Zkusil jsem zůstat na vnitřku, ale zablokovalo jsem kola a bohužel trefil nejslabší místo Danielova vozu – bočnici.

Samozřejmě jsem se snažil kontaktu vyhnout, ale už to bohužel nebylo možné. Nikdy není mým cílem někoho trefit, obzvláště týmového kolegu a obzvláště, když jde o Daniela. Máme spolu dobrý vztah a vždycky se zasmějeme,“ tvrdí Verstappen.

„Není to pěkné a Danielovi se omluvím. Stejně tak týmu, protože jsme mohli získat dobré body. S Danielem si pohovořím v soukromí a vyřešíme to,“ je přesvědčený mladý Nizozemec.

Diskuse k článku

Napsat komentář