Po úspěchu přijdou krušné časy, ví v McLarenu

Bezpochyby nejlepší výsledek týmu McLaren-Honda za poslední roky. Šesté místo Fernanda Alonsa stvrzené desátým Stoffela Vandoorna je snad dobrým příslibem pro další podniky. V těch si už ale oba jezdci tolik nevěří.

Štítky: Fernando Alonso GP Maďarska Stoffel Vandoorne Zveřejněno 30. 07 2017 — Josef Nekvinda

Ve velmi pozitivní náladě zcela jistě bude z Maďarska odjíždět McLaren-Honda. Po vydařené kvalifikaci se týmu podařilo udržet obě auta na bodovaných pozicích, poprvé v letošní sezoně, přičemž Fernando Alonso si dodatečně k narozeninám nadělil šesté místo spolu s oceněním za nejrychlejší kolo závodu. Z malé části dílo náhody, nicméně výkonnostní posun byl patrný zejména při souboji Alonsa s Carlosem Sainzem.

„Dnes jsme vyhlíželi takové sedmé osmé místo,“ odhalil Alonso. „Ale s tím, jak byl ze hry Ricciardo, bylo na dohled šesté místo, a to jsme nakonec urvali. Na tenhle výsledek jsme pracovali celý víkend – nedělali jsme chyby, dobré tréninkové sekce, silná kvalifikace a pak dokonale zvládnutý závod.

Jsou zde ještě tři nebo čtyři víkendy, kdy budeme moci být konkurenceschopní, takže musíme plně využít našeho potenciálu a vytěžit z toho maximum. A to je to, co jsme udělali tento víkend. Závody na Monze nebo Spa pro nás budou mnohem obtížnější, takže si prostě užijeme tento výsledek a zamyslíme se nad těmi těžkými, které přijdou.

Souboj s Carlosem byla těsná záležitost. Startovali jsme i restartovali po safety caru vedle sebe, v boxech jsme byli společně, ty jsme společně opouštěli a já věděl, že mám jen dvě kola, kdy mohu na čerstvé sadě tlačit. Občas to byly z mé strany kamikadze manévry, protože jsem věděl, že potom to bude nemožné. Ale zafungovalo to,“ rozpovídal se nadšený Fernando Alonso.

Stejným dojmem působil i týmový kolega Stoffel Vandoorne, který si do šampionátu připisuje premiérové body a tudíž i nejlepší umístění v sezóně. V úvodu závodu se Belgický pilot zapletl do chaosu po kolizi jezdců Red Bullu, v důsledku čehož mírně tratil, nicméně rychle se vrátil do bodované desítky a v závěru ještě bojoval plusový bod navíc za devátou příčku s Estébanem Oconem.

„Pro mě to byl velmi pozitivní víkend. Přicestovali jsme sem s tím, že bychom měli být konkurenceschopní a my se dokázali neustále pohybovat v top desítce. Když se naskytne taková příležitost, musíme ji chytit oběma rukama, a to se podařilo. Před zastávkou jsme sledovali jezdce za námi, chtěli jsme na ně zkusit overcut, ale udělal jsem při zastávce drobnou chybu, takže jsem stavěl příliš dlouho.

Avšak závodní tempo bylo povzbudivé. Byly jsme tady bezpochyby rychlejší než Force Indie, ale předjíždět je složité. Nakonec máme body, takže je to pro tým skvělý víkend,“ doplňoval k výsledku Vandoorne.

Diskuse k článku

Napsat komentář