Pirelli nevylučuje opakování potíží z Belgie

Během víkendu Belgii budily pozdvižení velmi intenzivní a zvláštní vibrace pneumatik na vozech, jejich výrobce Pirelli nevylučuje, že by se tento jev mohl opakovat i při Velké ceně Itálie.

Štítky: Pirelli Pneumatiky Zveřejněno 31. 08 2017 — Šimon Trantina

Pirelli se stále snaží zjistit důvod nežádoucího chování pneumatik na výjezdu z pomalých zatáček. Šéf oddělení Pirelli pro formuli 1 Mario Isola nevyloučil, že by se podivný jev mohl v Itálii opakovat, nemělo by však podle něj jít o tak dramatický problém jako minulý víkend ve Spa.

„Je to možné, protože v Monze jsou těžké brzdné zóny a výjezdy ze šikan, kde je potřeba hodně trakce. Musíme však brát v potaz i přilnavost a hrubost asfaltu, která nebude taková, jako v Belgii.“

Isola také ujistil, že v hlavní továrně Pirelli v Miláně se pracuje na pochopení nečekaných problémů z GP Belgie. „Kontrolujeme frekvenci vibrací a nadále to vyšetřujeme. Je to nový jev, podobá se jednomu z minulosti, který se týkal bočnic, nyní jde o běhoun pneumatiky.

Když jsme mluvili s týmy, nikdo se nebál toho, že by vibrace mohly působit nějaké problémy. Během víkendu jsme prozkoumali hodně pneumatik, ale nenašli jsme žádné vodítko. Musíme tedy pokračovat ve zkoumání a šetření. Jde o problém s trakcí, protože se objevoval vždy v zónách zrychlování. Podíváme se i na data ze závodu,“ říká Ital.

Diskuse k článku

Napsat komentář