Změna je nutná: Pirelli vyvine novou konstrukci pneumatik

Italský výrobce Pirelli se rozhodl poslechnout kritiku ze strany jezdců i týmů. Pro rok 2025 tak připravuje revoluční a novou pneumatiku.

Štítky: Pirelli Pneumatiky Zveřejněno 8. 11 2023 — Petr Horák

Na adresu pneumatik Pirelli zaznívá téměř neustále nějaká kritika. Naposledy po Interlagosu, kde jezdci nemohli kvůli vysoké degradaci jet naplno. Hodně byl v tomto ohledu slyšet Max Verstappen, který prý ani jedno kolo nejel na limitu auta, protože to pneumatiky nedovolovaly.

Šéf Pirelli Mario Isola výtky přijímá a ujišťuje, že se pokusí najít řešení. “Prozkoumáváme souvislost mezi opotřebením pneumatik a děním na trati. Naším cílem je vytvořit pneumatiku, která se opotřebovává způsobem, který pomáhá závodění,” řekl.

Dodal ovšem, že cílem Pirelli není vytvořit pneumatiku, která se neopotřebovává vůbec: “Opotřebení pneumatik je katalyzátor mnoha akcí na dráze. Pokud bychom odstranili rozdílnosti v pneumatikách, riskujeme procesí namísto závodu. Musíme udržet element soutěžení, který mohou různé míry opotřebení přinést.”

Každopádně Isola uznává názor jezdců a nutnost změny: “Jezdci jsou si jisti svým přáním mít pneumatiku, která vydrží více agresivní závodění.”