Chce bojovat o titul, Mercedes z něho dělá týmovou dvojku

Jeho bodová ztráta na týmového kolegu činí pouhých 33 bodů, na lídra šampionátu pak o sedm více. Loni touto dobou ztrácel Nico Rosberg na Lewise Hamiltona v boji o titul 19 bodů, přesto se týmovou dvojkou nestal a získal svůj premiérový titul. Totéž se nejspíše Valtteri Bottasovi letos nepovede.

Štítky: Mercedes Valtteri Bottas Zveřejněno 31. 08 2017 — Josef Nekvinda

Odmažou-li se u jeho konta výsledky z prvních tří závodů, kdy se takříkajíc sžíval s technikou nového zaměstnavatele, a poslední podnik v Belgii, držel Valtteri Bottas s hlavními aspiranty na titul Sebastianem Vettelem a Lewisem Hamiltonem krok. Jenomže dnešní politika uvnitř předního týmu hovoří jasně – mít takzvaného pilota číslo jedna a dvě. U Mercedesu mají reálnou šanci stále ještě oba jeho piloti, jenomže Valtteri Bottas směřuje čím dál více k pozici dvojky.

„Stále ještě zbývá osm závodů a spousta bodů je tak „na stole“. Lewis ani Sebastian zatím neměli výpadek, to ostatně nepřeji nikomu, je to jen pouhé konstatování faktu. Něco se vždy může stát. Je to jen na mně. Musím jen stát na pole position a porážet své konkurenty,“ nechal se slyšet před nadcházející Velkou cenou Itálie právě finský závodník.

A tak zatímco u Ferrari se zdá být situace nad zraky jasná, v Mercedesu kolem tohoto tématu stále panuje jakýsi mlžný opar. Na otázku, zda by svého týmového kolegu pustil ve snaze pomoci mu stáhnout bodovou ztrátu na Vettela, nechtěl Bottas ani pomyslet. Je si nicméně vědom toho, že v jistém okamžiku tým vsadí vše pouze na jednoho koně. Stále se však prozatím konejší slovy o dostatku času na toto rozhodnutí.

„Chceme být otevření všem možnostem co možná nejdéle to půjde. Vím také, že zároveň neexistuje manuál, jak tyto problémy řešit. Ferrari má ten přepych, kdy jeden pilot jasně převyšuje toho druhého. My se nyní budeme rozhodovat závod od závodu. Uvidíme po Monze. Pro nás je to dobrý okruh, ale viděli jsme ve Spa, jaký progres Ferrari udělalo,“ prozrazuje na druhou stranu šéf týmu Toto Wolff.

Své k tomu má co říct i nevýkonný šéf týmu Niki Lauda. Ten je toho názoru, udělat z Hamiltona onou „jedničkou,“ kdy doslova řekl, že plýtvání s body už musí skončit. Pochopitelně narážel na moment z GP Maďarska, kde Hamilton v rámci gesta fair play Bottase pustil zpět před sebe.

„Byl jsem mistrem světa o pouhý půl bod, takže moc dobře vím jak důležitý je každý bod při konečném zúčtování. Kdyby se Lewis v Budapešti nevzdal těch tří bodů, byl by teď jen čtyři body za Vettelem,“ má o situaci v týmu jasno Lauda.

Diskuse k článku

Napsat komentář