F1 by se opět mohla dočkat dvou Schumacherů ve startovním poli

Že by do formule 1 jednou rád Mick Schumacher, syn Michaela, to už není žádné tajemství. S podobným prohlášením se však vytasil i o něco méně známý David, syn Ralfa.

Štítky: David Schumacher Mick Schumacher Zveřejněno 31. 08 2017 — Lukáš Štěrovský

Velkou mediální pozornost na sebe strhává syn sedminásobného šampiona Michaela Schumachera, Mick, který v nedávném rozhovoru prohlásil, že před vstupem do F1 chce strávit ještě dvě sezony ve formuli 3 a stejný počet ročníků posléze ve formuli 2. Do královny motorsportu by tak Mick Schumacher vstoupil přibližně ve dvaadvaceti letech.

A nemusel by být jediným Schumacherem – podobně jako za časů Michaela a Ralfa. Právě druhý jmenovaný z bratrů má syna Davida, který ve věku šestnácti let příští rok přestoupí z motokár do německé formule 4. A cíle, které si klade, zdaleka nejsou nízké.

„Rozhodně chci být ve formuli 1,“ prohlašuje David, jenž bude mít tu výhodu, že pojede v týmu svého otce Ralfa. „Bylo by skvělé, kdybych byl ve formuli 1 spolu s mým bratrancem Mickem,“ dodává David ke svému o dva roky staršímu příbuznému.

„Očekávání od všech jsou jednoduše vysoká. Zvláště když Mick je už teď velmi rychlý. Proto jsem prvních pár let závodil pod příjmením mojí matky, tedy Brinkmann. Aby tlak z médií byl menší,“ vysvětluje mladý pilot.Ten ve svojí kariéře vzhlíží hned ke dvěma vzorům. „Můj otec Ralf a strýček Michael, to jsou moji hrdinové. Jednoduše proto, že Michael je nejúspěšnější pilot celé historie. Ale můj otec byl taky velmi dobrý,“ vysvětluje David.

Diskuse k článku

Napsat komentář