Pérez: Ve formuli 1 budu závodit i příští rok

Sergio Perez naznačil, že jeho další smlouva ve formuli 1 je blízko podpisu.

Štítky: 2025 Red Bull Sergio Pérez Zveřejněno 18. 04 2024 — GPF1.cz

Čtyřiatřicetiletému jezdci končí smlouva na konci stávajícího ročníku, který je jeho čtvrtým s Red Bullem. Po loňském obtížném tažení s týmem podporovaným energetickými nápoji byl Perez před aktuální sezónou pod tlakem. Mexičan však zažil silný start a v úvodních čtyřech závodech získal tři druhá místa.

Vzhledem k tomu, že hlavní hráči na trhu s jezdci, jako jsou Lewis Hamilton a Fernando Alonso, již vyřešili svou budoucnost, Perez se nyní snaží co nejdříve vyjasnit své působiště v roce 2025.

“Určitě se věci posouvají dříve, než bych si přál,” řekl Perez. “Myslím, že vzhledem k tomu, jak se celý trh vyvíjí, se budeme rozhodovat poměrně rychle. Očekávám, že v následujících týdnech budu znát svou budoucnost. Všechno se vyvíjí poměrně rychle. Proto si myslím, že je důležité nečekat příliš dlouho.”

Během Perezova neúspěšného tažení v roce 2023 visela jeho budoucnost v týmu ve vzduchu, protože se snažil dostat do tempa za volantem dominantního vozu RB19. Poté, co našel formu na začátku sezony za volantem současného vozu, je však Perez přesvědčen, že v roce 2025 nezůstane bez angažmá. Na otázku, zda si je jistý, že bude příští rok na startovním roštu, Perez odpověděl:

“Naprosto stoprocentně, jsem plně odhodlán. Nakonec jsem v tomto sportu už dlouho, ale je mi teprve 34 let. A když vidíte všechny jezdce, kteří pokračují, vidíme v dnešní době mnohem delší kariéry.

Jsem stále velmi svěží a velmi motivovaný. Nepochybuji o tom, že na sto procent tu budu i příští rok.”