Oznámení Neweyho odchodu z Red Bullu je na spadnutí

Před víkendovou Velkou cenou Miami by prý mohl být oznámen odchod technického ředitele Red Bullu Adriana Neweyho, což by mohlo být velkým tématem pro víkendové dění.

Štítky: Adrian Newey Christian Horner Red Bull Zveřejněno 30. 04 2024 — GPF1.cz

Minulý týden magazín Auto, Motor und Sport informoval, že Newey se chystá opustit Red Bull. Špičkový konstruktér prý není spokojen se situací v týmu a vyjádřil přání odejít. Podle zákulisních informací Newey tým opustí nejpozději na konci sezony. N

ěkolik médií nyní uvádí, že oznámení se očekává před víkendovou Velkou cenou Miami.


Čti online magazín KOLO na KOLO

  • Víme, co všechno a proč se odehrává v Red Bullu

PŘEDPLATNÉ na webu kolonakolo.cz


Zatím není zcela jasné, za jakých podmínek Newey odejde. Jeho smlouva končí na konci roku 2025 a obecně se očekává, že bude muset respektovat konkurenční doložku, než se bude moci připojit k jinému týmu.

Red Bull tak brání tomu, aby si Newey odnesl spoustu důležitých a citlivých informací. O Neweyho služby se údajně uchází Ferrari nebo Aston Martin.

Oznámení o Neweyho odchodu se zdržuje, protože po všech těch letech spolupráce a úspěchů chtějí Newey a Red Bull pečlivě probrat, jak budou komunikovat jeho odchod.

Zpráva musí být správně koncipována, aby vyslala jasný a pozitivní signál také sponzorům a okolnímu světu.

Načasování oznámení by bylo poměrně palčivé, protože Red Bull má před sebou důležitý závodní víkend v Miami. Hlavní sponzor týmu, společnost Oracle, pochází ze Spojených států, takže dobrý výkon v Miami je ještě cennější.

Proto se neočekávalo, že by Red Bull oznámil takovou obrovskou změnu právě na tomto místě. Přesto se zdá, že oznámení o Neweyho odchodu přijde brzy.