McLaren ví, že má problém. Čeká nás hodně práce, přiznává Norris

Čtrnácté a patnácté místo není výsledkem, kterým by se McLaren mohl chlubit. Stáj, která vloni bojovala o vítězství, začala sezonu 2022 na chvostu pole.

Štítky: GP Bahrajnu Lando Norris McLaren Zveřejněno 20. 03 2022 — Lukáš Štěrovský

„Byl to úžasný závod a fakt jsem si ho užil,“ snažil se po projetí cílem vtipkovat Norris, posléze ale přešel na vážnou notu. „Ne, vážně, bylo to těžké, pral jsem se s autem.

Snažil jsem se držet rychlejších aut, ale když to děláte, snadněji pak chybujete, víc ničíte pneumatiky… Prostě se snažíte jet co nejlépe, ale na to jsme zkrátka neměli vůz,“ vysvětlil Brit.

Co podle něj McLaren musí udělat, aby mohl bojovat o body? „Je to prosté, čeká nás spousta práce. Pracujeme na tom, abychom už další víkend nasadili nějaká vylepšení a trochu více pochopili auto, porozuměli tomu, jestli nám něco neuniká a jak z toho ven.

Půjdu do toho s čistou hlavou a s poznatky, které jsem se naučil tento víkend, a uvidíme. Moc jistý si ale nejsem,“ přiznává pochyby, které měl už od pátku a které se nakonec naplnily.

„Nečekali jsme, že budeme tak vzadu, ale od prvního tréninku a prvního rychlého kola jsme tušili, že to bude dlouhý a těžký víkend. Protože odjet celý závod s autem, které se tak těžko řídí, je obtížné,“ smutní Norris.

Sezona začala Leclercovým vykoupením, Red Bully cíl závodu neviděly