Red Bull zažil “nejhorší noční můru”

Šéf Red Bullu Christian Horner výstižně zhodnotil vystoupení stáje v Bahrajnu. „Je to pro nás brutální,“ přiznává Horner po závodě, ze kterého Red Bull vyšel s nulou bodů, přestože s oběma jezdci sahal po stupních vítězů.

Štítky: Christian Horner Red Bull Zveřejněno 20. 03 2022 — Lukáš Štěrovský

Red Bull s Maxem Verstappenem bojoval o vítězství, ale v závěru závodu si pilot začal stěžovat na posilovač řízení, načež musel Nizozemec odstoupit. Technický problém vyřadil také Sergia Péreze, a to dokonce v posledním kole. V obou případech jezdci odstoupili z pozice na stupních vítězů…

„Byl to pro nás brutální závěr závodu,“ přiznal Christian Horner. „To, co vypadalo na slušný bodový zisk, se najednou v posledních kolech vypařilo. Vypadá to na podobný problém v obou vozech. Nepamatuju si, kdy se to stalo naposledy, je to naše nejhorší noční můra.

Zatím nevíme přesně, co to je, jestli je to palivové čerpadlo, sběrač nebo něco podobného, ale musíme se tím zabývat a zjistit, co přesně to způsobilo,“ sdělil novinářům. Později bylo potvrzeno, že za problémy Red Bullu mohl palivový systém.

Vyjma toho Verstappena trápily také přehřívající se brzdy a tuhé řízení, které mu tým zřejmě poškodil zvedákem při zastávce v boxech. Oproti tomu závada na voze Pierra Gaslyho, taktéž s motorem Honda, byla způsobena MGU-K.

„Ztráta 30 bodů je velkým zklamáním. Myslím, že pozitivní pro nás bylo, že jsme měli velmi konkurenceschopné auto. Asi ne takové, jako Charles, ale měli spolu skvělý souboj. Musíme se vrátit silnější. Příslibem je, že máme silný základ,“ zůstává Horner optimistou.

Sezona začala Leclercovým vykoupením, Red Bully cíl závodu neviděly