Nový motor tolik nadšení v táboře Ferrari nevyvolal

První tréninkové jízdy útok Ferrari s novým motorem na pozici Mercedesu nenaznačily. Vettel také vyzkoušel ochranný štít, který mu nedělal dobře.

1 Štítky: Ferrari Kimi Räikkönen Sebastian Vettel Zveřejněno 14. 07 2017 — Josef Nekvinda

Ferrari zahájilo stíhání Mercedesu na čele šampionátu úpravami pohonné jednotky pro Grand Prix Velké Británie. Právě na vysokorychlostních okruzích, mezi něž Silverstone také patří, ztrácí stáj z Maranella na své rivaly z Brackley nejvíce. První dva tréninky jsou již minulostí, přičemž pochopitelně nepřinesly tolik reprezentativní výsledky, které by ukazovaly na míru zlepšení.

„Je to zkrátka nový motor, prostě běžná věc. Ale nový je lepší než ten předchozí. Nejsou to ty nejdůležitější části, ale něco, co jsme plánovali. Dnes to nebylo tak špatné. Takové hladší. Vítr byl v některých částech trati nevyzpytatelný, ale to je tady normální. Vždy je to tak trochu, jako když tu startujete poprvé. Dneska to ušlo, mohlo to být i o něco lepší, avšak zároveň to nebyla žádná sranda,“ přibližuje své pocity po prvním dni Kimi Räikkönen.

Ten byl také dotázán na to, zda může Ferrari v kvalifikaci narušit stávající rozpoložení Mercedesu. Ve své odpovědi uvedl, že i nadále bude Scuderia v roli vyzyvatele, avšak na to, aby dostala jezdce britské stáje pod tlak, prý techniku má. „To je těžké říci. Stále jsou o kus před námi. Zítra se pokusíme zlepšit a uvidíme, co z toho vydolujeme.“

Obzvláště rušno dnes bylo kolem Sebastiana Vettela. Ten vůbec poprvé na svém voze představil ochranný štít přímo v akci, a proto byl novináři obletován ze všech stran. Pocity z něho i ze samotných tréninků ale byly smíšené.

„Ráno jsem ho (ochranný štít) vyzkoušel a měl jsem trochu závratě. Čelní výhled není moc dobrý. Myslím, že je to kvůli tomu zakřivení, trochu to zkreslovalo a také mi to na rovinách tlačilo helmu dopředu, takže i když jsme s tím plánovali další jízdu, tak jsme to museli sundat, protože se mi to nelíbilo,“ uvedl čtyřnásobný šampion na adresu nového ochranného prvku.

„Dnes to bylo takové rozkolísané. V úvodu jsme měli problém s vyvážením auta, ale celkově se nám ho do konce druhého tréninku podařilo zlepšit. V pátek nemůžete chtít tolik výkonu a tento nový motor má před sebou také spoustu kilometrů. Pracuje ale dobře a my s ním neměli problémy. Stále nicméně musíme makat víc a zlepšovat se. Je spousta věcí, na které bychom se mohli zaměřit. Mercedes vypadá velmi rychle, ale to není žádné překvapení. Trať dnes byla hodně kluzká a nevyzpytatelná, ale zítra bychom mohli zrychlit.“

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Nový motor tolik nadšení v táboře Ferrari nevyvolal”

  1. NakasiBMW napsal:

    Tak to nejsi jediný kdo z toho měl závratě! Mě se zvedl kufr v první vteřině…

Napsat komentář