Déjà vu Mercedesu. Bottase čeká penalizace za výměnu převodovky!

V Rakousku to byl Lewis Hamilton, na Silverstone zase Valtteri Bottas. Co mají společného? Předčasnou výměnu převodovky, po které bude následovat penalizace pěti míst na startu. Fin tak bude mít hodně ztíženou obhajobu vítězství z posledního závodu.

2 Štítky: Mercedes Valtteri Bottas Zveřejněno 14. 07 2017 — Lukáš Štěrovský

Pikantní na celé záležitosti je prohlášení Mercedesu, podle kterého má selhání převodovky u Bottase stejný důvod jako u Hamiltona v Rakousku. Tým se snažil převodovku opravit tak, aby vydržela až do konce povinného období šesti závodů, nakonec ji ale musel vyměnit.

Novou převodovku dostal Bottas pro monackou Grand Prix poté, co nedokončil závod ve Španělsku. Její výměna nebyla v plánu do až do Velké ceny Belgie. Zajímavostí může být fakt, že v Baku Mercedes údajně začal využívat hydraulické aktuátory na předehřívání oleje, které umístil právě do převodovky. Od té doby ve dvou po sobě jdoucích závodech došlo k poškození této komponenty…

Zástupci Stříbrných šípů ale prozradili, že problém už je vyřešen a ve zbytku sezony by se neměl opakovat. V posledním závodě Lewis Hamilton obsadil v kvalifikaci třetí místo, po penalizaci a startu z osmé příčky skončil jako čtvrtý. Zvládne to týmový kolega Bottas lépe?

Diskuse k článku

2 komentáře: “Déjà vu Mercedesu. Bottase čeká penalizace za výměnu převodovky!”

  1. Mike Litoris napsal:

    Copak Bottas, ale Alonso! Penalizace 30 míst. Ten než se dostane aspoň do bodované třiatřicítky…….eee tohle není web o Indycar? 😀

  2. Kakanen napsal:

    Opravdu nás to mrzí.😀

Napsat komentář