Hamilton: Silverstone je s letošními vozy nejlepší horská dráha na světě

Mercedes na své domácí trati ovládl páteční tréninky.

Štítky: GP Velké Británie Mercedes Zveřejněno 14. 07 2017 — Pavel Fabry

Lewis Hamilton je po pátečních trénincích na Velkou cenu Velké Británie nesmírně nadšený z jízdy po okruhu Silverstone s monopostem specifikace 2017. Prý se jedná o tu „nejlepší horskou dráhu na světě“.

Čtyřnásobný vítěz domácí grand prix skončil v obou trénincích těsně druhý za týmovým kolegou Valtterim Bottasem a přestože odpoledne pokazil rychlé kolo na superměkké směsi pneumatik, první den jízd na Silverstonu si díky výrazně většímu přítlaku letošních vozů užil.

„Dnešek byl opravdu dobrým začátkem víkendu, je skvělé být zpátky na Silverstonu,“ řekl. „Trať je s těmito novými vozy naprosto neuvěřitelná. Už tak to byl jeden z nejlepších okruhů na světě, ale s tímhle autem a rychlostmi, které jsme schopni skrze zatáčky držet, je zkrákta fenomenální, je to jako jízda na jedné z nejlepších horských drah na světě.

Propracovali jsme se oběma tréninky, ladili jsme vyvážení a myslím, že jsme v této rané fázi víkendu v dobré pozici. Stále na tom ještě musíme stavět, ale pro další postup je to skvělý základ.“

Týmový kolega Valtteri Bottas, který na Silverstone přijel povzbuzen svým druhým letošním vítězstvím z Velké ceny Rakouska minulý víkend, je spokojený s tím, jak tým z Brackley, které leží jen pár kilometrů od okruhu, svůj víkend na domácí trati zahájil.

„Odstartovali jsme tento víkend opravdu dobře,“ řekl. „V prvním tréninku jsme s vyvážením nebyli moc daleko, takže pozitivní začátek. Ještě nás čeká nějaká práce, aby bylo auto lépe ovladatelné a abychom mu byli schopni více důvěřovat v rychlých zatáčkách.

Celkově si ale myslím, že to byl dobrý začátek víkendu, jen zkrátka musíme pracovat jako obvykle a pokusit se pro zítřek dosáhnout nějakých zlepšení.“

Diskuse k článku

Napsat komentář