“Nevíme, jak a co odpovídat,” říká Alonso o předvíkendových rozhovorech

Fernando Alonso vyjádřil lítost nad tím, že piloti nevědí, jak odpovídat před začátkem víkendu, když si ještě novou trať ani neprojeli.

Štítky: Fernando Alonso Lando Norris Zveřejněno 16. 11 2023 — GPF1.cz

Fernando Alonso v odpovědi na otázku, jak vnímá prostředí obnovené premiéry v Las Vegas, uvedl:

“Musím říct, že si myslím, že místa, jako je tohle, si vzhledem k investicím, které byly vynaloženy, a k místu, kde závodíme, zaslouží trochu jiné zacházení a trochu víc ukázat to, co jsme dnes předvedli.

Nevadí mi dělat něco navíc pro tyto typy závodů. Ale možná jo, dalo by se to nějak vyvážit a zredukovat třeba, náš harmonogram, někde jinde. Říkali jsme, že jo, hlavně ty mediální závazky, které máme – a to není nic proti [novinářům] – ale vypadá to, že budou opakovat to, co musíme absolvovat hlavně ve čtvrtek.

Myslím, že jste všichni hodně zvědaví na to, jaká je trať a jaký je náš pocit, až zítra sedneme do auta. A toho se vám nedostane. Dostanete dnes spoustu hodin a rozhovorů a individuálních rozhovorů a televizních relací a podobných věcí o něčem, na co nevíme, co odpovědět, protože jsme na této trati nikdy nejeli. Možná zítra po volném tréninku na vás nebudeme mít čas. A tak možná ve čtvrtek využijeme čas trochu rozumněji a pokusíme se promotérům nebo čemukoliv jinému pomoci a možná vám v pátek po jízdě dáme něco navíc.”

Obdobně odpověděl Lando Norris na otázku, jak moc si u McLarenu před víkendem věří?

“Tuhle otázku už nemám rád. Stejně se mýlím, ať řeknu cokoli, takže…,” řekl Norris. A na podnět, že čtyři stupně vítězů z posledních pěti závodů by mohly naznačovat formu, Norris odpověděl:

“Ne, rozhodně. Myslím… Jsem nesmírně spokojený s tím, jak jsme si vedli v posledních týdnech, zejména Mexiko a Brazílie byly o velký kus lepší, než jsme čekali. Hlavně Brazílie, víte? Být tak daleko před většinou a blízko Red Bullu po většinu závodu rozhodně nebylo něco, co bychom čekali, takže je to těžké. Víte, trochu to připomene spíše závody typu Baku a Monza, které nebyly naše nejlepší, rozhodně směrem ke slabší straně.

Víte, jsou tam dlouhé rovinky a nízký přítlak, což není místo, kde byla naše priorita v této sezóně s vývojem a všemi těmito věcmi, protože takových závodů je málo.

Takže si možná nejsme tak jistí, jako jsme byli v posledních několika víkendech, ale zároveň nemáme žádnou představu.”