Hamilton odráží kritiku návštěvy F1 v Las Vegas

Lewis Hamilton reagoval na otázku, co říká na to, že se F1 vrací do Las Vegas spíš jako show byznys než reálné závodění.

Štítky: GP Las Vegas Lewis Hamilton Zveřejněno 16. 11 2023 — GPF1.cz

“Sport se stále rozvíjí,” odpověděl Hamilton. “V konečném důsledku je to byznys a myslím, že tu stále uvidíte dobré závody. Je to prostě tak velká země. Myslím, že abychom skutečně využili zdejší trh a skutečně zaujali zdejší publikum, myslím, že jsme potřebovali mít alespoň dva závody. Jeden nestačil.

Tohle je jedno z nejikoničtějších měst, které tu je, co se týče jedinečných měst mezi ostatními úžasnými městy, která v Americe mají. Všechna ta světla, ta show, je to určitě velká show. A nikdy to nebude jako Silverstone, ale možná si časem lidé ve zdejší komunitě tento sport zamilují, stejně jako jsme měli tu čest vyrůstat a zažívat my. Možná bude trať dobrá, možná bude špatná. Na simulátoru to bylo tak akorát. Rozhodně to není Silverstone. Myslím, že to nezatracujte, dokud si to nevyzkoušíte.

Slyšel jsem, že si hodně lidí stěžuje na směr, kterým se Stefano a Liberty vydali, ale já si myslím, že odvádějí úžasnou práci. Tenhle sport se masivně rozvíjí a po uvedení filmu se bude rozvíjet ještě víc. Jsem na Stefana, protože opravdu chci dostat závod do Jižní Afriky nebo do Afriky, takže pokud to nebude Jižní Afrika, bude to někde jinde, tam doufám, protože jsme na všech ostatních kontinentech. A pak už jen musíme myslet na to, jaký dopad budeme mít na těchto různých místech.

Není to jen cirkus, který sem přijede a pak odjede.

Měli bychom se podívat na to, jak můžeme pozitivně ovlivnit zdejší komunitu, a to zejména jako děti, takže přivést děti na… v Austinu jsem na okruh přivedl 60 mladých dívek z místních komunit, které by nikdy neměly možnost jít na okruh. A doufám, že se teď inspirovaly k tomu, aby se staly inženýrkami, a vrátily se do své školy a řekly o tom všem svým kamarádům. Musíme se ujistit, že děláme i takové věci.”