Nesoustředěnost způsobená organizačními změnami – to je největší problém Mercedesu

Šéf týmu Ferrari Mattia Binotto má jasno o důvodech, které vedly k tomu, že Mercedes je letos zatím až druhým nejlepším týmem.

Štítky: Ferrari Mattia Binotto Mercedes Red Bull Zveřejněno 30. 06 2021 — Lukáš Štěrovský

Podle Itala není německá stáj plně soustředěná, za což mohly personální změny, které u ní v posledním roce nastaly. Skončil například šéf motorového oddělení Mercedesu Andy Cowell, technický ředitel James Allison dostal na vlastní žádost ne tak důležitou roli…

„Mercedes v posledním roce provedl znatelné interní změny, změnily se také role některých lidí. Navíc smlouvu s jezdcem (Hamiltonem, pozn. red.) podepsal až v únoru. Myslím, že to všechno jsou známky rozptýlení, které vedly až k současné situaci,“ tvrdí Binotto.

Volkswagen ID.Buzz se ukázal v před produkční verzi

Naopak Red Bull podle něj těží z opaku, tedy stabilního zázemí. „Než se začneme bavit o technických aspektech, je třeba uznat, že Red Bull odvedl skvělou práci. Považuji za správné zdůraznit, že sklízejí vynikající výsledky, protože se mohou spolehnout tým, který je po mnoho let stabilní.

Přestože museli čelit potížím a nevyhrávali, pokračovali a budovali skupinu s cílem zlepšit auto. A to, co teď vidíme, jsou výsledky jejich práce,“ tvrdé šéf stáje Ferrari.

Mercedes: Nevyvíjíme. Red Bull: Tomu se nedá věřit