Kimi Antonelli “má velmi silnou pozici” jako uchazeč o místo v Mercedesu

Šéf týmu formule 1 Mercedes Toto Wolff potvrdil, že Kimi Antonelli je v "nejsilnější pozici" pro to, aby v příštím roce usedl do závodní sedačky v týmu z Brackley.

Štítky: 2025 Andrea Kimi Antonelli Mercedes Zveřejněno 11. 04 2024 — GPF1.cz

Mercedes v současné době hledá druhého jezdce F1, který by zaplnil mezeru po sedminásobném mistru světa Lewisi Hamiltonovi. Před začátkem sezony 2024 Hamilton oznámil, že se na konci roku rozloučí s Mercedesem a příští rok nastoupí do Ferrari.

Jako o potenciální náhradě za Hamiltona se hovoří o řadě jezdců, včetně Fernanda Alonsa a Carlose Sainze. Jako perspektivní jezdec byl však prohlášen i Kimi Antonelli, kterému bude koncem tohoto roku 18 let.

“Rozhodně je to velmi silný uchazeč,” řekl Wolff agentuře Xinhua. “Chci vidět, jak se bude vyvíjet jeho sezóna v F2, ale počkáme, co se stane s některými dalšími jezdci v F1. Nepochybuji o jeho syrové rychlosti, talentu a schopnostech. Nepodporovali bychom ho od motokár až doposud, kdybychom nevěřili, že má potenciál dostat se do F1, a to s Mercedesem.

Mnoho mladých jezdců v minulosti ukázalo, že tento krok lze udělat.”


Nové číslo online magazínu KOLO na KOLO

  • Víme, co všechno a proč se odehrává v Red Bullu
  • Jak Hamilton mazaně vyjednal smlouvu s Ferrari, a obešel všechny
  • Opravdu nejsilnější parnerství v F1
  • Bernie Ecclestone, jak jej neznáte
  • O prvním automobilovém závodě

PŘEDPLATNÉ na webu kolonakolo.cz


Poté, co Antonelli získal titul mistra Evropy ve Formuli Regional, přešel v sezóně 2024 do Formule 2. Ital je v současné době po úvodních třech závodech šampionátu jezdců na devátém místě a minulý měsíc v Melbourne dosáhl nejlepšího čtvrtého výsledku. Přestože je trh s jezdci v plném proudu a několika jezdcům letos končí smlouva, Wolff se svým rozhodnutím nespěchá.

“Můj pocit v tuto chvíli je, že nechci rozhodnutí uspěchat, protože Kimi je součástí představ pro příští rok a má velmi silnou pozici, a proto nemusíme spěchat s žádným dalším rozhodnutím,” řekl Wolff. “Je zřejmé, že někteří další špičkoví jezdci se brzy rozhodnou, co budou dělat, ale mám pocit, který mě vede k tomu, abychom rozhodnutí nečinili příliš rychle.”