Red Bull bojuje o titul a nesmí udělat stejnou chybu jako v roce 2008 BMW

Během víkendové Grand Prix Štýrska se zejména Mercedes pokoušel rozvířit debatu nad tím, zda Red Bull nezajíždí dobré výsledky jen díky tomu, že jako poslední tým pořád vyvíjí letošní monopost. Stáj se ale brání, prý nechce zopakovat stejnou chybu jako BMW v roce 2008.

Štítky: Helmut Marko Mercedes Red Bull Zveřejněno 30. 06 2021 — Lukáš Štěrovský

Zatímco Mercedes vehementně tvrdí, že na letošním autě už takřka nepracuje a soustředí se na vůz pro příští rok, kdy vejdou v platnost nová technická pravidla, Red Bull svoji pozornost dělí mezi obě auta.

A podle poradce týmu Helmuta Marka je to s ohledem na situaci v šampionátu v pořádku. „Nechceme zopakovat stejnou chybu jako BMW v roce 2008, kdy měl Kubica reálnou šanci na titul, ale obchodní model nařídil přechod na vývoj vozu pro další rok příliš brzo,“ brání se Marko.

Tehdy byla situace podobná, pro sezonu 2009 se měnila pravidla. Kubica nakonec skončil ročník 2008 na čtvrtém místě se ztrátou 23 bodů na vítěze (za výhru se tehdy udělovalo 10 bodů). O rok později, tedy v sezoně, na kterou se BMW tak moc zaměřilo, z toho byla jen 14. příčka a odchod automobilky ze seriálu…

Red Bull tak podle Marka musí Verstappenovi zajistit ten nejlepší možný materiál, dokud to bude proti Hamiltonovi potřeba. A co když se tím okrade o nadějné výsledky pro příští sezonu? „Kdo neriskuje, nevyhrává. Nějak to budeme muset vyřešit,“ krčí Marko rameny.

Red Bull kvůli letošním výkonům rozhodně neobětoval příští ročník