Nelehké přiznání Ferrari: tempu Mercedesu jsme nestačili

Scuderia musela v Austinu spolknout hned několik hořkých pilulek. Její jezdci nestačili tempu vítězného Lewise Hamiltona, Mercedes si navíc s předstihem zajistil již čtvrtý Pohár konstruktérů v řadě.

Štítky: Ferrari GP USA Zveřejněno 23. 10 2017 — Lukáš Štěrovský

Sebastian Vettel se sice dostal před Hamiltona po startu, brzy ale bylo jasné, že na tempo Mercedesu nemá. Hamilton si s pomocí DRS vzal ztracené vedení zpět, a vyjma několika okamžiků po prvních zastávkách v boxech už s Vettelem neměl žádné potíže. „Myslím, že na startu to vypadalo dobře,“ tvrdí Vettel. „Jasně, předjeli jsme Lewise, ale rychle jsme si uvědomili, že nemáme tempo. Takže nezbývá než pogratulovat Mercedesu.

Pak už jsme byli tak trochu v zemi nikoho. Po prvních zastávkách to ještě bylo těsné, ale pak jsem se zase zasekl, a tak jsme se ke konci rozhodli přezout na čerstvé pneumatiky. Bylo to tak o něco víc napínavé, hlavně poslední kola, ale celkově druhé místo nebyl výsledek, který bychom chtěli. Není žádným tajemstvím, že Mercedes byl rychlejší, takže si musíme přiznat, že jsme na to v Austinu prostě neměli. A nemyslím, že za to může strategie,“ má jasno Sebastian Vettel.

Raikkönen neví, proč byl Verstappen penalizován

Podstatně dramatičtější závěr závodu zaznamenal Kimi Räikkönen. Ten sice byl v boji o poslední místo na stupních vítězů předjet Maxem Verstappenem, podle komisařů se tak ale stalo v rozporu s pravidly. Následoval trest pro jezdce Red Bullu za zkrácení trati a Icemanův dodatečný přesun na stupně vítězů.

„Nemám žádnou představu, co se stalo s Verstappenem, proč byl penalizován. Vím jen to, že mě předjel v předposlední zatáčce. Po závodě jsem z toho byl samozřejmě zklamaný. Myslel jsem si, že jsem dojel čtvrtý, ale pak se semlelo něco kolem Maxe. Dostal jsem se na stupně vítězů, ale nevím, kam šel on.

Trochu mě to překvapilo. Viděl jsem ho v zrcátkách, snažil jsem se ho zpomalit v předchozích zatáčkách. Myslel jsem si, že mám na to, abych si ho ve zbytku kola pokryl, a pak se najednou objevil vedle mě. Byl jsem překvapený jeho rychlostí. V ten moment mě to trochu nas*alo,“ nebere si finský závodník servítky.

Diskuse k článku

Napsat komentář