Snadná práce, divil se Hamilton, že se Vettel nebránil

Hájil šance na zisk titulu, ale nepříliš srdnatě. Sebastian Vettel jako by si uvědomoval, že může přijít o všechno, a tak po úspěšném startu raději Lewise Hamiltona před sebe pustil bez větších skrupulí. Brit poté jen žasl.

Štítky: GP USA Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 23. 10 2017 — Josef Nekvinda

Lewis Hamilton už v první zatáčce přišel o své výhodné startovní postavení na úkor Sebastiana Vettela a zdálo se, že Němec svému úhlavnímu rivalovi bude ujíždět. Opak byl ale pravdou. Brit se dotáhl zpět na jeho záda a za pomoci DRS mu ukázal ta svá. Pak jen přemítal nad tím, proč se Vettel nebránil více, jak je u něho zvykem.

„Neměl jsem tak skvělý start, zato Sebastian ano, ale já jsem po tom předjetí zůstal v klidu, protože jsem věděl, že ho tady můžu předjet. Tahle bitva byla skvělá, snažíte se držet krok, zůstat blízko, dostat se k využití DRS. Hodně to připomínalo rok 2012, Seb byl vpředu a já si přál tenhle opravdový souboj. To je přesně to, co mi chybělo a užil jsem si to nejvíc. Byl jsem trochu překvapený tím, že se Sebastian příliš nebránil,“ prohlašoval po dalším vítězném tažení Hamilton.

Ačkoli se tedy Britovi podařilo v Austinu zvítězit, oslavy čtvrtého titulu musejí být odloženy na neurčito, neboť Sebastianu Vettelovi se podařilo minimalizovat ztrátu druhým místem. Byť pochopitelně šance na to, že by Němec mohl ještě zvrátit nepříznivý sled událostí na svou stranu, jsou daleko více nereálné. Důvod k oslavám si Mercedes přesto najde. Podařilo se mu získat čtvrtý titul mezi konstruktéry v řadě.

Nelehké přiznání Ferrari: tempu Mercedesu jsme nestačili

„Chtěl bych moc pogratulovat každému v týmu a také každému v továrně. Neuvěřitelně velké úsilí bylo vynaloženo na to, abychom letos byli takto rychlí a opravdu nás to stmelilo více, než jsem zažil a viděl v posledních pěti letech a je to opravdu něco zvláštního. Obzvláště při přechodu z jednoho auta na druhé (myšleno změnou pravidel) a já jsem hrdý na to, že toho mohu být součástí,“ dodal britský závodník.

Letošní ročník byl na poli konstruktérů mnohem vyrovnanější a jen díky nezvládnuté asijské části z pohledu Ferrari je rozhodnuto o pár závodů dříve. Nebylo to ovšem dílo náhody, před sezonou se očekávalo, že italská skvadra bude mnohem silnější, a to se potvrdilo.

„Zažili jsme dobrá léta díky mírné výhodě pohonné jednotky. Nyní už jsou všichni pohromadě a můžete to vidět na Red Bullu, který se tam teď ke konci dostal. Tohle je nová realita a takhle to už bude až do konce roku a odhaduji i příští rok. V týmu máme dobrého ducha a rádi chodíme do práce. To je to, jak to děláme. Držíte se svých hodnot, máte jasné cíle a vášeň pro to, co děláte. Závazky a odpovědnost všechno spojuje. To je to, co dělá tohle místo tak zvláštním v tuhle chvíli. Jsem moc šťastný. Parta v Brackley a Brixworthu odvedla fantastickou práci,“ nechal se slyšet šéf týmu Toto Wolff.

Diskuse k článku

Napsat komentář