Nebude-li Ferrari příští rok bojovat o titul, je to selháním

Stáj Ferrari čeká na vítězství už dlouhé dvě sezony. Přestože letos přišlo už pár příležitostí, reálná rychlost u italského týmu stále není.

Štítky: Carlos Sainz Charles Leclerc Ferrari Mattia Binotto Zveřejněno 20. 08 2021 — Jiří Košta

Scuderia vykazovala solidní známky pokroku po bouřlivé sezoně 2020, která je vedla k jejich nejhoršímu výsledků, co se týče konstruktérů, od roku 1980. V této sezoně si však v boji o umístění mezi týmy aktuálně připisují třetí místo.

Šéf týmu Ferrari Binotto hovořil v nejistých termínech o potřebě Scuderie bojovat o titul v roce 2022 a tvrdil, že tým udělá všechno špatně, pokud budou stále uprostřed nebo na chvostu pole.

„Není to žádná záhada, naším cílem je získat světový titul co nejdříve. V důsledku nových aerodynamických předpisů směřujeme do roku 2022. Boj o titul v příštím roce je nutností. Na tom usilovně pracujeme: kdybychom to neudělali, znamenalo by to, že jsme udělali všechno špatně,” říká šéf stáje.

Leclerc řekl, že jeho silné pracovní vztahy se Sainzem pomohly týmu postoupit vpřed z jejich obtížného období v loňském roce a že budou muset udržet toto pozitivní prostředí, pokud chce Ferrari získat první titul od roku 2008.

„Celkově vzato, když se podíváte na první polovinu sezony, jsme docela šťastní, postupujeme tak, jak jsme postupovali v loňském roce,“ pokračoval Binotto.

„Jsme tým, který ve srovnání s loňským rokem získal více bodů. Ukazuje to, že jdeme správným směrem a dobře spolupracujeme. Letní přestávka je důležitá, abychom se připravili na velmi intenzivní druhou polovinu sezony. Musíme se ujistit, že jsme na to připraveni.”

Porsche odhalí nový model, jedná se o návrat do Le Mans?