Formule 1 je dnes nejrychlejší technologická laboratoř, Mercedes kvůli ní dává vale formuli E

Automobilka Mercedes-Benz oficiálně oznámila, že rok 2022 bude jejím posledním v šampionátu elektrických formulí. Jedním z důvodů konce po pouhých třech sezonách je fakt, že firma se chce více soustředit na svoje působení ve formuli 1.

Štítky: Formule E Mercedes Zveřejněno 19. 08 2021 — Lukáš Štěrovský

⁰Paradoxem je, že o minulém víkendu se Mercedes zásluhou Nycka de Vriese stal šampionem. Ani to ale německé značce nezabránilo ve snaze ukončit své působení v šampionátu relativně krátce poté, co do něj vstoupila. Navíc končí také Audi a BMW.

A důvod Mercedesu? Ten prohlásil, že na konci desetiletí chce být připraven přejít v rámci výroby sériových vozů na plně elektrický pohon, pokud to podmínky na trhu dovolí. Navíc se chce zaměřit na formuli 1, která je pro něj z hlediska motorsportu a jako platforma pro vývoj zřejmě atraktivnější.

„Do budoucna bude společnost soustředit své aktivity v oblasti závodů na formuli 1, čímž posílí status tohoto sportu jako nejrychlejší laboratoře pro vývoj a ověřování udržitelných a výkonných technologií budoucnosti,“ stojí v prohlášení automobilky.

„Do formule E jsme vstoupili s otevřeným názorem na tento seriál a jeho inovativní přístup k motorsportu. Můžeme být hrdí na naše úspěchy a zejména na dvojnásobný titul mistra světa, který jsme získali minulý víkend v Berlíně a který se zapíše jako historický milník do dlouhé historie motorsportu značky Mercedes-Benz,“ uvedl Toto Wolff, generální ředitel týmu pro formuli E.

Navíc dodal, že Stříbrné šípy by v šampionátu mohly setrvat, například díky prodeji stáje jiným majitelům.