Šéf Mercedesu se už nehodlá nechat rozptylovat „nářky Red Bullu“

Lídr stáje Mercedes si dal do druhé poloviny sezony jasný cíl: Toto Wolff plánuje ignorovat rýpavé komentáře ze strany Red Bullu. Byla to přitom právě slovní válka mezi těmito dvěma týmy a jejich představiteli, která okořenila dosavadní průběh ročníku.

Štítky: Mercedes Red Bull Toto Wolff Zveřejněno 20. 08 2021 — Lukáš Štěrovský

Největšími aktéry v tomto směru byli právě Wolff a jeho rival z Red Bullu Christian Horner, kterému zdatně sekundoval poradce týmu Helmut Marko.

Jedna z epizodek slovních tahanic eskalovala v Baku, kde Wolff nazval Hornera ve světle událostí kolem flexibilního zadního křídla žvanilem, načež šéf Red Bullu osočil Wolffa z toho, že je chorobným manipulátorem.

„V Baku jsem se rozčílil, a to se mi běžně nestává,“ přiznává nyní s odstupem Toto Wolff. „Když se nad tím zamyslím, chci se soustředit na tým a na sebe, a ne se nechat rozptylovat nářky,“ popisuje svůj cíl do zbytku roku.

Porsche odhalí nový model, jedná se o návrat do Le Mans?

V tomto směru už na sobě Wolff pracuje, jelikož po Maďarsku, kde Valtteri Bottas zničil závod oběma red bullům, nepřišla ze strany Mercedesu takřka žádná odpověď na komentáře poškozeného rivala.

Na otázku, zda Wolff dostal od někoho z vedení Stříbrných šípů radu, jak zvládat podobné situace, odpověděl: „Samozřejmě vždy naslouchám. A to je důležité, někdy se prostě musíte dívat dál než na špičku svého nosu. To jsem prostě celý já…

V Baku jsem vybuchl, teď už mě ale tlachání nezajímá. Ať se řekne nebo napíše cokoliv, jen to odvádí pozornost. A já nechci být rozptylován,“ dodává jasně.