Spousta věcí nedává smysl, zní po trénincích z Ferrari

V druhém tréninku se v Singapuru Ferrari nedařilo. Jezdci byli daleko za očekávanými pozicemi. Tým zkoušel věci, které nefungovaly.

Štítky: Ferrari GP Singapuru Kimi Räikkönen Sebastian Vettel Zveřejněno 15. 09 2017 — Josef Nekvinda

Provoz na dráze a spousta nárazů do tecpro bariéry, zejména pak v zatáčce deset, znamenaly, že Sebastian Vettel ve druhém tréninku nestihl své rychlé kolo před tím, než mu mechanici dotankovali auto ke zkoušce závodního režimu. A tak namísto druhé příčky v prvním tréninku, patřila v tom odpoledním čtyřnásobnému šampionovi až pozice za nejlepší desítkou.

„Nebylo to ideální,“ zahájil svůj rozhovor Vettel. „Měl jsem štěstí, že jsem mohl pokračovat. Byla to pro nás náročná pasáž. Auto bylo nevyvážené, ale zároveň si myslím, že výkon tam je. Zatím nejsem spokojený. Chybělo mi to vyvážení, tudíž pak vám chybí i jistota.

Vyzkoušeli jsme pár věcí, nicméně nejsem si jistý, že to byly ty pravé. Uvidíme, co budeme moci udělat zítra. Není to poprvé, co se nám takhle v pátek nedaří. Jsem si zcela jistý, že zítra budeme na dostřel. Ani pro jednoho z nás to nebylo šťastné a potřebujeme se zlepšit. Věřím, že máme dost času se na to podívat a najít nějaké řešení,“ dodává Němec.

Jak již Vettel naznačil, papírové předpoklady dominantního vozu Ferrari na zdejší trati zatím nepotvrdil ani Kimi Räikkönen. Ten sice skončil o dvě příčky před svým kolegou, avšak daleko od těch očekávaných. Se svým vyjádřením pak byl typicky strohý.

„Celkově to byl náročný den a ne mnoho věcí dávalo smysl. Je na tom ještě hodně práce. Začátek není přesně podle našich očekávání, ale pracujeme na zlepšení a jsem si jistý, že se zlepšit můžeme. Není to takhle poprvé, avšak je to jen pátek,“ poznamenal Iceman.

Udrží se Red Bull na čele? Ricciardo věří, že ano

Diskuse k článku

Napsat komentář