Udrží se Red Bull na čele? Ricciardo věří, že ano

V pátek nenašli piloti Red Bullu přemožitele a i pro zbytek víkendu v týmu očekávají podobné výsledky. Kvalifikačním módům Mercedesu a Ferrari navzdory.

Štítky: Daniel Ricciardo GP Singapuru Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 15. 09 2017 — Josef Nekvinda

Red Bull do Singapuru dorazil s velkými očekáváními. Jeho vůz na tamní trati Yas Marina by totiž měl patřit k nejlepším, a tuto výhodu by tak dokonce mohl přetavit i ve vítězství v závodě. Lepší výchozí pozice a šance než tady, už letos nebude.

Jako již několikrát v právě probíhající sezóně, byl Red Bull nejrychlejší v prvním volném tréninku a v tom druhém rovněž. V obou případech se hodnota vítězného času rozsvítila u Daniela Ricciarda. Skvělý páteční počin pak podtrhl Max Verstappen, který v trénincích obsadil třetí, respektive druhou příčku. Co tedy od této stáje dále očekávat?

„Věděl jsem, že bychom sem měli přicestovat s dobrým autem. Nejsem tedy překvapený naší dnešní výkonností, cítím se připravený. Důležité je, kdybychom to udrželi i zítra, ale já jsem přesvědčený, že na těchto příčkách můžeme zůstat po celý víkend,“ lamentoval nad výsledky Daniel Ricciardo.

Zato Ferrari se ve druhém tréninku příliš nedařilo, avšak, jak Australan zdůrazňuje: „Sebastian byl dopoledne nahoře, takže si myslím, že to tam poskládají. Nevím, jaký měli odpoledne program. Zítra si to sedne, tím jsem si jistý, ale stále očekávám, že my budeme schopni zůstat na pozicích, kde se nyní nacházíme,“ dodal vítěz obou tréninkových segmentů.

Ten na druhého kolegu odpoledne najel více než půl sekundy, s průběhem a nastavením auta byl ovšem rovněž velmi spokojený.

„Auto fungovalo opravdu dobře. Samozřejmě, vždy to může být lepší z pohledu jeho vyvážení, pakliže to ale porovnáme s našimi soupeři, vypadáme dost silně. Nečekali jsme, že budeme až tak konkurenceschopní, avšak všechno se zdá být skvělé. Samozřejmě také víme, jak Mercedes a i Ferrari dokáží přijít s něčím navíc, takže musíme být opatrní,“ pravil druhý pilot Red Bullu.

„Všichni víme, jak je Daniel na zdejší trati rychlý. Moje rychlé kolo jsem musel kvůli Grosjeanově roztočení se a následným žlutým vlajkám přerušit. Nemohl jsem využít DRS, takže to nemělo smysl pokračovat,“ porovnával výkony Max Verstappen.

Sainz jde oficiálně do Renaultu, zůstává ale členem Red Bullu

Diskuse k článku

Napsat komentář