Mercedes není favoritem. Hamilton doufá, Bottas se trápí

Tým lídrů šampionátu podle očekávání musí v Singapuru dotahovat konkurenci.

1 Štítky: GP Singapuru Mercedes Zveřejněno 15. 09 2017 — Pavel Fabry

Mercedes zahájil víkend Velké ceny Singapuru podle očekávání jako tým, který není favoritem na vítězství. Lewis Hamilton ve druhém tréninku skončil třetí za dvojicí Red Bullu. Na nejrychlejšího Daniela Ricciarda však ztratil 0,7 sekundy. Přesto však doufá, že triumf na okruhu Marina Bay je dosažitelný.

„Měli jsme čistý den a absolvovali jsme svoje tréninkové jízdy bez problémů,“ řekl Hamilton. „Bylo docela horko, bylo to docela mazec vypořádat se s těmi podmínkami, ale přilnavost trati je poměrně dobrá. Dnes to samozřejmě bylo v poli vyrovnané a my ještě musíme naše auto vylepšit. Zdá se, že Red Bull je velice silný, tak nějak spolu s Ferrari, takže nás ještě čeká nějaká práce. Ale mimo dosah to není.“

Valtteri Bottas po pátku v Singapuru rozhodně spokojený není. I přes spoustu změn v nastavení vozu se mu za celý den nepodařilo svůj mercedes správně vyvážit, což v kombinaci se špatnou přilnavostí znamenalo, že Fin nebyl schopen najít potřebnou jistotu.

„Tohle byl pro nás náročný den,“ zhodnotil Fin. „Myslím, že nám chybí určitá rychlost. Mezi prvním a druhým tréninkem jsme dělali velké změny v nastavení, ale to pravé jsme stejně úplně nenašli. Na základě toho, co jsme poznali dnes, nás ještě čeká spousta práce.

Celkově mi chyběla přilnavost a správné vyvážrení auta. Auto se chovalo poměrně nervózně, takže není snadné mu věřit, když jedete na hraně. To je ta hlavní věc, na které musíme zapracovat, abych byl schopen podpořit svoji sebejistotu.“

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Mercedes není favoritem. Hamilton doufá, Bottas se trápí”

  1. Jiří Chalupa napsal:

    Já tomu už tak nějak nevěřím, obávám se, že v kvalifikaci opět Mercedes ujede všem.

Napsat komentář