Navzdory krizi Alpine s hledáním nového ředitele nespěchá

Během Velké ceny Belgie byl oznámen velký třesk v týmu Alpine. Odešlo několik lidí z vrcholných pozic a vypadá to tak, že je na čase zahájit další pětiletku. Kolikátou, to už v Enstone snad přestali počítat. S nalezením nového šéfa týmu si ale dává Alpine na čas.

Štítky: Alpine Bruno Famin Zveřejněno 3. 08 2023 — Petr Horák

Hlavní postavou hromadného vyhazovu je Otmar Szafnauer, šéf týmu. Američan přišel do Alpine loni z Astonu Martin, po ani ne dvou letech byl ale odejit. Je si však jistý, že u jiného týmu si místo najde. Odešel také sportovní ředitel Alan Permane, v paddocku vysoce respektovaný člověk, který u týmu pracoval od roku 1989. A do třetice skončil technický ředitel Pat Fry, který ihned oznámil svůj přechod k Williamsu.

Role dočasného šéfa týmu se ujal viceprezident Alpine Motorsports Bruno Famin. Ten bude spolupracovat s novým CEO Phillippem Kriefem, jenž nedávno v této roli nahradil Laurenta Rossiho. Dočasným sportovním ředitelem byl jmenován vedoucí akademie Julian Rouse a technický tým prozatím povede Matt Harman. Oba dva se zodpovídají Faminovi jakožto šéfovi týmu.

Famin o svém nástupu do funkce řekl: “Jako první si musím promluvit se všemi zaměstnanci, vysvětlit, co se děje, a zajistit, že jsme všichni na jedné lodi. Potřebujeme energii úplně všech lidí. Samozřejmě je pro ně těžké přesně zjistit, proč se co stalo, takže pojedu do Enstone, abych to všem řekl, vysvětlil a zodpověděl otázky.”

Co se týče najmutí nového šéfa týmu i technického ředitele, Famin nechce tato rozhodnutí uspěchat. “Není žádný datum, kdy to bude. Musíme zvážit a promyslet celou situaci. Samozřejmě nebudeme pořád stát na místě, musíme se zlepšovat závod od závodu. Chtěl bych zavést konstantní pokrok v týmu.

“Matt například odvádí skvělou práci a plně mu důvěřuji. Řídí celý technický tým, takže teď není důvod pospíchat s nějakým novým člověkem a náhradou. Julianu Rouseovi také plně důvěřuji, má velmi dobré nápady, o které se podělím s týmem, takže tady je říkat nemůžu. Co se týče šéfa týmu, toho budu teď dělat já. Pak se nad tím zamyslím a rozhodnu se. Ale není kam spěchat, zvládneme to takhle,” je si jistý nový šéf Alpine.