Poraženecká nálada u týmu Aston Martin: Návrat na stupně vítězů v nedohlednu

Aston Martin navzdory snahám o zlepšení nečeká brzký návrat na stupně vítězů.

Štítky: Aston Martin Fernando Alonso Zveřejněno 4. 08 2023 — GPF1.cz

Šéf týmu Aston Martin Mike Krack říká, že jeho tým “stále není blízko stupňům vítězů”, ale se svým vozem dělá pozitivní kroky vpřed.

Souhrn toho nejdůležitějšího:
🏁 Fernando Alonso zůstává na třetím místě v šampionátu jezdců, když v prvních osmi kolech získal šest umístění na stupních vítězů.
🚗 Aston Martin si v posledních čtyřech kolech nezajistil pódium, protože Mercedes, Ferrari a McLaren prokázaly větší zlepšení.
🥇 Minulý víkend při Velké ceně Belgie se Alonso umístil v první pětce a přispěl tak k nejvyššímu bodovému zisku Aston Martinu od Velké ceny Rakouska.
⚙️ Tým představil vylepšení krytu motoru, takže umístění v první pětce je před letní přestávkou významné.
💪 Krack chválí tvrdou práci a odhodlání týmu vylepšovat vůz, ale přiznává, že k umístění na stupních vítězů stále mají daleko.
📊 Navzdory omezeným údajům z jízd na suchu v Maďarsku a Belgii Krack oceňuje, že se týmu podařilo vylepšení uskutečnit.
🇨🇦 Aston Martin se naposledy umístil na stupních vítězů v Kanadě; Alonsův start a schopnost udržet si pozici v závodě ukazují na zlepšení.
🏆 Red Bull nadále dominuje šampionátu a ostatní mají za úkol ho dohnat.
🏁 Krack zdůrazňuje, že je důležité být konkurenceschopný na všech typech okruhů.
🔧 Aston Martin bude po celou sezónu pokračovat ve vývoji svého vozu AMR23 a věří, že je možné Red Bull dohnat.

“Všichni zúčastnění v posledních týdnech odpracovali šílené množství hodin a vždy je důležité si uvědomit, že tvrdá práce se vyplácí,” řekl Mike Krack. “V opačném případě vás to rozčarovává a je to čím dál těžší. Myslím, že pro tým je velmi, velmi pozitivní vidět, že tvrdou společnou prací můžeme auto zlepšovat. Ale byl to jen první krok. Stále nejsme ani zdaleka na stupních vítězů. Takže si myslím, že toho potřebujeme ještě mnohem víc.”