Na novém rekordu Verstappenovi ve skutečnosti záleželo

Max Verstappen v Monze opět přepsal historické tabulky Formule 1. Často se říká, že jezdci si na rekordech nepotrpí. Helmut Marko ale říká, že Max to má jinak.

Štítky: Max Verstappen Zveřejněno 5. 09 2023 — Petr Horák

Vítězstvím ve Velké ceně Itálie překonal Verstappen rekord v počtu vítězství v řadě za sebou. Od sezony 2013 ho držel Sebastian Vettel a mělo se za to, že jeho série devíti triumfů je nepřekonatelná. Na Monze ale překonaná byla a zdaleka to nemusí být konec, protože Max Verstappen určitě neplánuje zastavit se na deseti výhrách.

Sám Verstappen několikrát opakoval, že mu na rekordu tolik nezáleží. Doktor Helmut Marko, poradce Red Bullu pro motorsport, ale prozradil, že opak je pravdou: “Max byl hodně nervózní, to desáté vítězství bylo pro něj opravdu důležité.

“Taky jsme tu měli lidi, kteří dřív pracovali se Sebastianem a rovněž chtěli ten rekord překonat. Pro mě bylo silnější sté vítězství týmu v Kanadě, ale pro Maxe bylo velmi důležité tohle desáté vítězství. Když dokážeme vyhrát v Singapuru, tak to pro zbytek sezony nevypadá vůbec špatně.”

Nizozemský obhájce titulu tentokrát neměl vítězství jasné od prvního kola. Musel o vedení tvrdě bojovat s Carlosem Sainzem. Podle Marka ale Red Bull neměl z pilota Ferrari strach. “Věděli jsme, že nemusíme nic riskovat. Byla to jen otázka času.

“Od čtvrtého kola bylo vidět, že Sainzovy pneumatiky jsou na tom špatně a auto mu přestává držet. On to dobře stabilizoval, ale stejně nakonec odpadl. Jako pilot Ferrari ze sebe musíte v Monze vydat úplně všechno. Ale nakonec všechno dobře dopadlo a i Perez měl dobrý závod. Měli jsme lepší pneumatiky,” vysvětlil Helmut Marko.