Red Bull lituje, že je Norris zasekaný u McLarenu. Pérez čeká čtvrté dítě

Poradce Red Bullu Helmut Marko přiznává, že je "nešťastné", že smlouva s McLarenem prozatím vylučuje Lando Norrise z boje o místo v Red Bullu.

Štítky: Lando Norris Red Bull Sergio Pérez Zveřejněno 5. 09 2023 — GPF1.cz

Lando Norris byl v minulosti několikrát spojován se závodním místem u Red Bullu. Tyto spekulace souvisely s nedávným výkonnostním propadem Sergia Pereze v kontextu naprosté dominance týmového kolegy Verstappena ve druhém Red Bullu.

“Perez není konzistentní. Není vždy soustředěný,” řekl nyní osmdesátiletý Marko televizi Servus. “Ale má smlouvu do roku 2024 a Lando Norris má smlouvu do roku 2025. Je nešťastné, že je to na tak dlouho,” dodal. “Protože on by byl jedním z kandidátů.

S Norrisem jsme se už v té době dohodli pro Toro Rosso, než si jeho manažer uvědomil, že ve smlouvě s McLarenem je opce. Ale z hlediska mládí a rychlosti by se hodil je velmi dobře.

Na druhou stranu Sergio už překročil třicítku a čeká čtvrté dítě. Má už jiné zájmy, takže uvidíme, co bude dál.”

Pokud Markovy komentáře vyznívají jako další výrazný pokles podpory pro Pereze, uznal, že Mexičan má těžkou práci mít Verstappena za týmového kolegu.

“Na jedné straně,” řekl Marko, “je sedadlo v Red Bullu jedním z nejžádanějších. Ale na druhé straně máte také Maxe Verstappena jako soupeře. K tomu potřebujete velmi silnou osobnost a také neuvěřitelnou mentální sílu. Právě Perez ji v posledních letech zvládl ze všech jezdců nejlépe a dosáhl i vítězství.”