“Na hraně”, ale o tom je závodění, hájí se Leclerc

Jezdci Ferrari svedli v závěrečných kolech Velké ceny Itálie srdnatý boj o zbývající umístění na stupních vítězů. Vypjaté momenty střídaly další velmi těsné manévry a k nehodě nebylo daleko. Přesto si jezdci italské stáje bitvu užili.

Štítky: Carlos Sainz Charles Leclerc Ferrari Zveřejněno 4. 09 2023 — Vašek Štěpánek

Carlos Sainz odstartoval do Velké ceny Itálie z pole position. Španěl měl silný úvod, poté se jeho jízda ale změnila v bránění svých pozic. Pilot Ferrari nakonec podlehl oběma jezdcům z Red Bullu a v závěru Sainz bojoval i s kolegou Leclercem.

Jezdci Scuderie si nedali nic zadarmo a posledních několik kol bylo k vidění mnoho pokusů o předjetí ze strany Leclerca a velká snaha Sainze ubránit zbývající podiové umístění. Třetí byl nakonec v cíli Sainz.

Vítěz jednoho závodu si tak připsal první letošní podium, a to přímo před domácími Tifosi. Čtvrtý Leclerc ale po konci závodu nebyl nespokojený, naopak! Souboj o pozici si s týmovým kolegou vyloženě užíval.

KOLO na KOLO ŽIVĚ! Do Ostravy 21. září přijede jako host MICHAL KAVALČÍK. Vstupenky zde

„Upřímně jsem si to užil. Řekl bych, že to byl nejlepší závod letošní sezony. Nejprve jsem jel opravdu na hraně, abych ubránil Péreze a potom jsem bojoval s Carlosem o třetí místo. Ne, nemám důvod být nespokojený.

Z pohledu týmu jsme dnes vytěžili maximum, na Red Bull jsme zkrátka neměli. Třetí a čtvrté místo je pro nás skvělé,“ rozpovídal se Leclerc. Pilot Ferrari také zareagoval na to, zda neměl během souboje se Sainzem strach z nehody.

„Bylo to na hraně a bylo tam pár divokých momentů, ale strach jsem neměl. Věděli jsme, jak daleko až můžeme zajít a upřímně… o tomhle je závodění! Bylo to naprosto skvělé.“ Carlos Sainz se svým týmovým kolegou souhlasí.

K počínání svých jezdců se vyjádřil také šéf Ferrari. „Bylo to těsné, ale nebyl důvod do jejich boje nějak zasahovat. Oba dostali jasný příkaz, aby tolik neriskovali a naštěstí vše dopadlo v pořádku a bez nehody.

Teď se mě lidé ptají, proč jsem nezasáhnul, věřte ale, že kdybych to udělal, lidé na mě budou zase pokřikovat, že ničím DNA závodění. Člověk si prostě nevybere a řekl bych, že dnes jsme odvedli nejlepší možnou práci,“ shrnul Frederic Vasseur.

Ačkoliv Monza monopostu Ferrari sedla, očekává se, že následující závod v Singapuru bude pro italskou mašinérii přesným opakem. Charles Leclerc už avizuje, že noční závod ve lvím městě bude pro Ferrari náročný.