Na Ferrari čeká spousta práce. Tým ale neopouští víra

Z garáže Ferrari jsou po pátku cítit rozporuplné pocity. Jak by také ne. Lewis Hamilton a Mercedes má v USA první mečbol na titul, který musí Sebastian Vettel a jeho tým odvrátit. Jenomže se nedařilo implementovat některé věci a před sobotou proto bude v padoku Scuderie hodně rušno.

Štítky: Ferrari GP USA Zveřejněno 21. 10 2017 — Josef Nekvinda

Formule 1 přeletěla oceány a přistála v Texasu, kde se v pátek odjely první dva tréninky. A zatímco Mercedes má v bitvě na obou frontách navrch a pro titul si může dojet již tuto neděli, v táboře Ferrari čekají na zázrak. Ten by po nevydařené asijské štaci nutně potřebovali. Pochopitelně volné páteční jízdy nenaznačily jedno nebo druhé, avšak pohled na tabulku jen reflektuje to, co se děje právě v šampionátu mezi jezdci.

V obou případech byl pronásledovatelem Sebastian Vettel. V prvním tréninku na Lewise Hamiltona nahlížel ze druhé příčky. V tom pozdějším pak z pozice o jednu příčku nižší. Ačkoli to na první pohled nemusí být zcela zřejmé – přece jen umístění tomu ne úplně odpovídá –, ve Ferrari po pátku nepanuje příliš uvolněná nálada. Částečně za to mohly potíže ve druhém tréninkovém segmentu, kdy Scuderia zkoušela různá nastavení na Vettelově voze, avšak ta příliš nefungovala.

„Pátek pro mě nebyl vydařený. Nicméně Kimi jezdil, stejně tak další auta, takže zbývá mnoho, čemu se můžete naučit. Od nynějška to musíme brát tak, jak to je. Musíme se přesvědčit, že auto bude pro zítra fungovat, dostat ho do rytmu, a pak možná můžeme být rychlí,“ vysvětloval Vettel po pátku.

Sebastian Vettel v problémech ve 2. tréninku na GP USA

Na otázku, jak velkou roli hraje právě rytmus vozu na okruhu v americkém Austinu, Vettel odpověděl: „Je to velmi důležité, už proto, že je to tu letos hrbolatější. Dle mého je podloží pod dráhou nestabilní, a právě proto je pak důležité se cítit pohodlně. Ztratili jsme nějaká kola, ale s několika po sobě odjetými koly zítra bych se mohl zlepšit.“

Týmový kolega Vettela, Kimi Räikkönen, dopadl v obou měřeních vždy o něco hůře. Po sérii nepříznivých okolností se dokonce objevily spekulace, že legendární Iceman letošní sezonu odpískal. V přístupu k závodnímu víkendu se podle jeho slov však nezměnilo vůbec nic.

„Ráno to vlivem počasí bylo trochu ošemetné, ale všechno dnes bylo v pořádku. Zkrátka normální pátek, ve kterém jsme odzkoušeli různé věci a snažili se si z toho co nejvíce odnést. Každý okruh může být nevyzpytatelný, když se snažíte být rychlí a samozřejmě tu je vždy prostor pro zlepšení. Byl to však první tréninkový den. Nevíme, jak se dařilo ostatním týmům a je proto předčasné vytvářet nějaké predikce. Vše co víme je, že máme přes noc nějakou práci před zítřejším dnem,“ nechal se slyšet Räikkönen.

Diskuse k článku

Napsat komentář