Technické potíže McLarenu překazily test nových dílů

McLaren měl v plánu během prvního tréninku vyzkoušet na voze Fernanda Alonsa součástky pro rok 2018. Španěl ale nakonec odjezdil pro technické potíže jen čtyři kola a test se tak nekonal.

Štítky: Fernando Alonso GP USA Zveřejněno 21. 10 2017 — Lukáš Štěrovský

Alonso před začátkem Grand Prix USA oznámil své setrvání v McLarenu i pro další roky. Tým mu ale ideální dárek nepřipravil. V prvním tréninku Španěl nemohl dlouho jezdit kvůli opravám problému s hydraulikou, a tak musel vše dohánět v odpoledních jízdách.

„Bylo to pro nás bolestivé, protože jsme měli několik věcí k otestování, a to včetně dílů pro příští rok. Zkusili jsme to dohnat odpoledne, ale bylo to těžké, takže myslím, že v Mexiku ty díly zkusíme znova.“

Přesto nakonec Alonso obsadil sedmou příčku, tedy nejlepší pozici ze zbytku světa za Mercedesem, Ferrari a Red Bullem. „Věřím, že pořád toho z auta můžeme ještě trošku dostat – najít pár desetinek, které ale, myslím, najdou i ostatní.

Víme, že Max Verstappen a Nico Hülkenberg mají penalizace, takže když se dostaneme do třetí části kvalifikace, budeme schopni startovat z lepší pozice. Pokud se nám to nepodaří, budeme moci jet na nových pneumatikách, a to bude také velmi dobré,“ myslí si Alonso.

Diskuse k článku

Napsat komentář