Máme solidní základ, tvrdí po pátku piloti Mercedesu

Mercedes vkročil do Grand Prix Spojených států amerických pravou nohou, když Lewis Hamilton ovládl oba páteční tréninky. Stáj tak cítí, že má po pátku slušný základ, se kterým může ve zbytku víkendu pracovat.

Štítky: GP USA Mercedes Zveřejněno 21. 10 2017 — Lukáš Štěrovský

Hamilton v Austinu ovládl oba tréninky, ten první, který se jel částečně na vodě, i druhý na už suché trati. Britovi tamní dráha sedí, když na ní vyhrál celkem pětkrát – pouze v roce 2013 byl poražen Sebastianem Vettelem. A k dalšímu vítězství, zdá se, by pilot Mercedesu mohl mít nakročeno i po pátku.

„Byl to zajímavý den se spoustou proměnných v tom smyslu, jak se měnily podmínky na trati a jaký byl pocit z vozu, ale celkově jsem se cítil dobře. Je hodně oblastí, kde se můžeme zlepšit, ale obecně mi přijde, že jsme vybudovali solidní základ, byl to slušný zatáček,“ tvrdí Hamilton.

Jeho týmový kolega Valtteri Bottas skončil ve druhém tréninku čtvrtý se ztrátou šest desetin. O část prvního tréninku Fin přišel kvůli probrzděné pneumatice. „Odpoledne jsme toho odjeli o moc více, a to krátké i delší výjezdy,“ popisuje Bottas. „Nakonec jsme z pátku dostali vše, co jsme potřebovali. Musíme udělat obvyklou práci na nastavení. Byl to normální den. Užil jsem si to, ale doufám, že zítra to bude lepší.“

Foto: twitter Mercedesu

Diskuse k článku

Napsat komentář