Myšlenkami nejsme v Abú Dhabi, ale v další sezoně, zní z Ferrari

Ferrari v pátek na své auto nasadilo několik významných úprav, čímž ovšem necílilo na zlepšení v posledním závodě sezony. Vše se teď prý v italské stáji točí kolem příprav na nadcházející ročník.

Štítky: Ferrari GP Abú Dhabi Zveřejněno 24. 11 2017 — Josef Nekvinda

Vettel vyhrál poslední závod v Brazílii, jenomže to už bylo po všem. Lewis Hamilton si již dříve v Mexiku pojistil pozici v šampionátu zaručující mu titul mistra světa, a tak Grand Prix Abú Dhabí jako by už postrádala napětí. K vidění ovšem během pátečních tréninků byla i některá vylepšení na vozech napříč padokem. Z pohledu Ferrari se jednalo o nový difuzor inspirovaný Red Bullem a dalších komponenty na voze Kimiho Räikkönena.

„Snažíme se věnovat všechen čas úpravám na autě. Ne konkrétně pro příští rok, ale vše, co jsme v posledních dvou týdnech vyzkoušeli, je pro příští sezonu. Myšlenkami jsme už v dalším roce,“ sdělil po pátečním programu Sebastian Vettel. „Samozřejmě je důležité skončit vysoko, protože čím lepší výsledek, tím lepší nálada v týmu. Snažíme se podat co nejlepší výkon, ale v našich hlavách už podle mě všichni přemýšlíme nad autem pro příští sezonu.“

Němec páteční vystoupení zakončil se ztrátou 0,149 sekundy za časem Lewise Hamiltona. Tuto ztrátu jeho ferrari nabírá zejména v závěrečném sektoru. Právě zde činí rozdíl mezi oběma vozy dvě desetiny vteřiny. Ferrari v této pasáži slovy Vettela očekávalo poněkud lepší výsledky a smazání manka tak bude úkolem číslo jedna po zbytek víkendu.

„Ano, ale nevím proč. Pochopitelně jsem to viděl. Myslím, že jsou velmi rychlí, protože se svým kolem jsem byl upřímně spokojený. Možná v posledním sektoru ztrácíme trochu víc. Celkově to ale bylo v pořádku a vykročili jsme správnou nohou. Pokud dokážu ovládnout poslední sektor, měl bych na tom být lépe,“ tvrdil dále Vettel.

Kimi Räikkönen ohodnotil páteční program stručně: „Samozřejmě, že jsou věci, které musíme zlepšit. Musíme něco odpracovat, ale to je normální. Dneska nebylo lehké poskládat dohromady kolo. Vůz se na některých místech choval dobře, zatímco na jiných to mohlo být lepší.“

Diskuse k článku

Napsat komentář