Mercedes obětoval trénink ve prospěch testů dílů pro příští sezonu

Po pátečním programu se zdá, že nejrychlejším týmem je v Abú Dhabi Mercedes. Valtteri Bottas sice na Lewise Hamiltona ztrácel, příčinou je však testování dílů z vozu 2018, ve prospěch kterého Stříbrné šípy obětovaly první trénink.

Štítky: GP Abú Dhabi Mercedes Zveřejněno 24. 11 2017 — Lukáš Štěrovský

Hamilton v úvodním tréninku skončil těsně za Sebastianem Vettelem, v tom druhém se pořadí prohodilo. „Byl to dobrý pátek, ale jsem šťastný, že byl poslední v sezoně. Zajeli jsme dnes hodně kol a udělali dobrý pokrok ve vyvážení auta. Čeká nás ještě trocha práce, ale cítím, že jsme tu konkurenceschopní. Soupeři jsou relativně blízko, ale to se mi líbí,“ prohlásil Brit.

To Valtteri Bottas v obou jízdách skončil až pátý. Pro to má ale logické vysvětlení. „Obětovali jsme první trénink ve prospěch testování pro příští rok. Otestovali jsme mechaniku i aerodynamiku, takže jsme se se toho v prvním tréninku moc pro zbytek víkendu nenaučili, ale bude se to hodit příští rok.

Odpoledne bylo přímočařejší, ale něco mi scházelo v posledním sektoru, takže jako tým na tom musíme zapracovat. Celkově to byl dobrý den, potřebujeme jen najít víc rychlosti z mojí strany pro zítřek,“ dodal Bottas.

Diskuse k článku

Napsat komentář