Ricciardo o zdviženém prostředníčku: Jen jsem ulevoval pohmožděnému prstu!

Piloti Red Bullu zažívají v Abú Dhabi zatím standardní pátek, když jen těsně zaostávají za dvojicí Mercedes-Ferrari. Lehce kontroverzní moment si v odpoledním tréninku připsal Daniel Ricciardo, který se na trati dostal do křížku s Romainem Grosjeanem.

Štítky: GP Abú Dhabi Red Bull Zveřejněno 24. 11 2017 — Lukáš Štěrovský

Australan se zrovna nacházel v prvním rychlém kole na ultra-měkké sadě, které však překazil Romain Grosjean. Pilot Haasu se totiž v té době připravoval na vlastní měřený pokus a Ricciarda zablokoval, na což jezdec Red Bullu odpověděl ironickou poznámkou do rádia. „Je to v pohodě, vůbec se mi nepřipletl do cesty.“ Grosjeanovi pak navíc ukázal prostředníček a do vysílačky si od plic zanadával.

Po tréninku už ale Ricciardo opět vtipkoval. „Měl jsem pohmožděný prst. Auto se dostalo do přetáčivého smyku, tak jsem sundal ruku z volantu a ulevoval prstu,“ smál se Australan. „Grosjean tohle udělat nemusel, byl to jen trénink, takže mě to nijak nevyvádí z míry. Moje gesto jsem udělal v zápalu emocí. Jasně, že jsem v ten moment byl frustrovaný. Byl jsem v rychlém kole, kdežto on ne.

Na krátkých výjezdech vypadá tempo dobře. Nedosahuji sice tempa jako Lewis, ale jsem na tom podobně s Ferrari. Víme, kde pro příště najít dalších pár desetinek. Delší výjezdy jsou o něco těžší, musíme tam najít víc času. V noci si trochu mákneme, ale celkově to nebyl zlý den,“ prohlásil Ricciardo.

„První trénink byl v pořádku, druhý méně,“ hodnotil zase Max Verstappen. „Asi proto, že jsme pár věci změnili, a nebyl jsem s tím spokojený. Od toho ale tréninky jsou. Víme, co funguje a co ne, takže to musíme pro zítra upravit. Jinak jsme neměli problémy, takže to je dobré. Musíme se ale zlepšit, zatím nemáme rychlost na vítězství.

Nejsem spokojený s vyvážením, ale snad se v kvalifikaci přiblížíme čelu. V závodě by to jako obvykle mělo být vyrovnanější,“ doufá Nizozemec, který letos už dvakrát vystoupal na stupínek nejvyšší.

Diskuse k článku

Napsat komentář