Michael Andretti vážně uvažuje o převzetí týmu formule 1

Spojené státy americké by mohly mít dalšího zástupce ve formuli 1. S myšlenkovou vlastní stáje si totiž pohrává člen legendárního závodnického rodinného klanu Michael Andretti – mimo jiné pilot McLarenu ze sezony 1993 a šampion americké formulové série CART z roku 1991.

Štítky: Michael Andretti Motorsport Zveřejněno 23. 08 2021 — Lukáš Štěrovský

Podle posledních zvěstí Andretti komunikoval s některými současnými týmy o možnosti odkupu, a to včetně Haasu, jehož majitel Gene Haas se dlouhodobě netají tím, že formule 1 je pro něj finančně až nezdravě nákladná.

Dalšími možnými kandidáty jsou týmy Alfa Romeo, respektive Sauber, a Williams. „Bylo by to skvělé, ale je před námi ještě dlouhá cesta, pokud by k tomu mělo dojít,“ řekl Andretti pro portál RACER. „Pokud se naskytne správná příležitost, budeme se jí věnovat. Ale ještě tam nejsme.“

Prodeje elektromobilů překonaly prodeje aut s dieselovými motory

Andretti má ale vazby i na McLaren – s jeho šéfem Zakem Brownem mají partnerství v jiných sériích. Spolupracovali například v šampionátech Supercars, Australian GT a Extreme E.

Nezávisle na generálním řediteli McLarenu Andretti provozuje vozy v IndyCar, formuli E či se účastní šampionátu IMSA v kategorii LMP3.

Koupě stávajícího týmu F1 – nebo alespoň podílu v něm – je od podpisu poslední Concordské dohody v roce 2020 zpoplatněna částkou 200 milionů euro. V březnu Andretti uvedl svoji společnost na burzu cenných papírů v New Yorku s cílem získat 250 milionů dolarů. Náhoda? Uvidíme…

Jedna sezona v McLarenu a dost. Taková byla kariéra Michaela Andrettiho v F1