Současné týmy se vyznačují “snobským” přístupem

Andretti dal v posledních několika měsících zcela jasně najevo své záměry o zapojení se do startovního roštu formule 1.

Štítky: Andretti Michael Andretti Zveřejněno 10. 01 2023 — Jiří Košta

Mezi týmy však bylo cítit, že by Andretti měl zajistit, že jeho vstup nebude pro stávající týmy finančně nákladný.

Toto Wolff na začátku loňského roku řekl: „Když přijde tým, jak se můžete ujistit, že přinášíte více peněz, než to bude stát?”

Šéf Red Bullu Christian Horner zopakoval tyto myšlenky: „Peníze budou nakonec důležitým faktorem. Bylo by nespravedlivé, aby ostatní týmy platily nepřímo za další nováčky. To je vždy konflikt, který budete mít.”

Ale před jejich nejnovějším vývojem, kdy se účastní vyjádření zájmu FIA o automobilový gigant Cadillac, si Michael Andretti myslel, že „snobské“ postoje týmů F1 by mohly být překážkou vstupu.

Andretti mluvil dříve v roce o zkušenostech se závoděním v roce 1997 a o tom, jak se postoje k úsilí USA nezměnily: „Byl to jasný evropský klub,“ řekl.

„A mám pocit, že je to stále evropský klub, způsob, jakým se s námi zachází. Protože bychom byli hrozbou. První skutečný mezinárodní tým. Je to velmi snobský přístup, který používají. Nakonec přineseme větší hodnotu, než si vezmeme.“

Podle Andrettiho by ostatní „zavedené“ týmy již neměly zpochybňovat Andrettiho schopnost přinášet hodnotu do F1.

„My [Andretti a GM] spolu mluvíme už asi čtyři nebo pět měsíců. Jednou z velkých věcí bylo ‚No, co Andretti přináší na večírek?‘

No, vezeme s sebou jednoho z největších výrobců na světě s General Motors a Cadillac. Věřím na 1000 %, že můžeme být na startovním roštu, věřím, že jsme zaškrtli každé políčko, které je potřeba zaškrtnout, abychom mohli vstoupit do F1, a cítíme, že jsme před konkurencí, abychom se tam dostali.”