Red Bull letošní sezonu kvůli té příští rozhodně neobětuje

Většina týmů se již soustředí na revoluční sezonu 2022. Šéf rudých býků Christian Horner však uvedl, že stáj z Milton Keynes musí naplno využít své příležitosti v letošní sezoně a snažit se vyhrát mistrovský titul.

Štítky: 2021 2022 Christian Horner Red Bull Zveřejněno 22. 08 2021 — Vašek Štěpánek

Podle Hornera nechce Red Bull připustit myšlenku, že by letos ukončil vývoj současného monopostu. Tým nápojového giganta je nyní nejblíže mistrovskému titulu od sezony 2013, kdy se radoval ještě se Sebastianem Vettelem.

Letošní mistrovství světa je speciální – všechny týmy byly nuceny vyřešit nelehký bolehlav, kdy musely najít kompromis mezi vývojem současného vozu a přípravou na revoluční pravidla příští rok.

Například takový Haas letos nevyvíjí vůz vůbec a plně se soustředí na sezonu novou, kdy by se mu snad mohlo začít dařit o něco více. McLaren zase zvolil cestu, kdy v průběhu roku bude na vůz nasazovat malá vylepšení.

Vyhrocený boj o titul mezi Mercedesem a Red Bullem však rudé býky nutí letošní monopost vyvíjet dál, i přesto, že tím stáj může ohrozit své ambice od příštího roku dál.

„Náš tým definuje to, že se nikdy nevzdáváme. Je to zakotveno v naší kultuře a je jedno, v jaké se nacházíme sezoně. Jistě, letos tu máme rozpočtové stropy, což nám trochu komplikuje život, ale v tomto sportu se musíte přizpůsobit každé situaci.

Každý závod je příležitost a pokud to znamená, že budeme muset pracovat o to tvrději, uděláme to. Udělal by to každý tým, být v naší pozici,“ vysvětluje Horner.

Prodeje elektromobilů překonaly prodeje aut s dieselovými motory

Největší soupeř Red Bullu Mercedes už dříve uvedl, že aktualizace, které tým nasadil na svůj vůz na Silverstonu, byly posledním velkým balíkem v letošní sezoně. Černé šípy se tak údajně plně soustředí už na sezonu 2022.

„Nevím, jaká omezení v Mercedesu mají. Jsou větší organizací než my, takže rozpočtový strop se jich patrně dotknul více než nás. Nemám ale k dispozici jejich data a nevím, jak se jim dařilo během COVIDU.

My v Red Bullu jsme nadšení z toho, že se nám během tohoto období podařilo udržet tým pohromadě. Ve finále ale vím pouze to, jak se daří nám a musím říct, že jsem upřímně velmi spokojen s přístupem, který nyní uplatňujeme.

Neumím věštit budoucnost, nevím, jak silní budeme příští rok. Může se klidně stát, že v prvním závodě příštího roku bude Mercedes o dvě sekundy před námi, což by bylo rozhodně zklamáním.

Soustředím se na to, co je teď a aktuálně jsme si s Mercedesem velice vyrovnaní,“ zhodnotil nynější a možná budoucí situaci šéf rudých býků.